1. W dniach od 2 do 8 marca nasza rodzina parafialna będzie przeżywać niecodzienny czas. Czas ten to misje święte. W tym tygodniu otrzymamy do naszych domów zaproszenia i programy Misji Świętych. Misje poprowadzi ks. Andrzej Rams, Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
  3. W poniedziałek święto św. Cyryla, Mnicha i Metodego Biskupa PATRONÓW EUROPY.
  4. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Pocieszenia i Mszę Świętą. O prowadzenie różańca o godz. 16 30 prosimy Różę Różańcową św. Zofii Pani Elżbiety Kmiecik. Zapraszamy do modlitwy przed łaskawym wizerunkiem MB Pocieszenia szczególnie w tym czasie w intencji dobrego, owocnego przeżycia Misji Świętych.
  5. W minionym tygodniu został zbudowany nowy zabudowany konfesjonał. Konfesjonał będzie pomocą do godnego celebrowania sakramentu pokuty. Ułatwi spowiedź nam wszystkim szczególnie w czasie Mszy Świętych i Nabożeństw. Konfesjonał ułatwi spowiedź szczególnie osobom niedosłyszącym. Konfesjonał jest darem jednego z naszych parafian. Bardzo dziękuję ofiarodawcy za ten cenny dar dla naszej parafii. Będzie to także materialny znak Misji Świętych. Wtedy też odbędzie się obrzęd jego błogosławieństwa. Konfesjonał jest nie tylko dla niedosłyszących ale dla wszystkich. Kapłani będą w tym konfesjonale pełnić dyżury. Tam kierujmy się do spowiedzi w czasie Mszy Świętych. Zielone światło to znak, że konfesjonał jest wolny. Czerwone to znak, że jest w nim penitent. Dziękuję Państwu Małgorzacie i Marianowi Salamonom za wykonanie dodatkowych prac tapicerskich.
  6. Dziękujemy za ofiary złożone na tace oraz przekazane na parafialny rachunek bankowy, które przeznaczone będą na remont dachu naszego kościoła. Dziękuję za wycinkę 7 drzew na cmentarzu parafialnym. W sobotę przy wycince drzew pracowało 13 naszych parafian
  7. Zachęcamy do lektury prasy: W GOŚCIU NIEDZIELNYM kolejna płyta z kolekcji Biblia Audio, a na niej księgi Kapłańska, Liczb i Powtórzonego Prawa. Cena Gościa z płytą nie ulega zmianie i wynosi 8 zł. W NIEDZIELI Wizja piekła św. Faustyny oraz fałszywe oskarżenia wobec Benedykta XVI. IDZIEMY Miłość nie rdzewieje. Przypominamy o cenach gazet: Gość Niedzielny i Niedziela 8 zł. Idziemy 5 zł. Promyczek Dobra, Mały Promyczek po 6 zł, Mały Gość Niedzielny 5 zł
  8. Modlitwa o owocne przeżycie Misji Świętych.

Nadesłano do ogłoszeń:

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej informuje, że zapisy dzieci pięcio i sześcioletnich do oddziałów przedszkolnych oraz siedmioletnich do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej na rok szkolny 2022/2023 odbywać się będą w terminie od 22 lutego do 4 marca 2022 roku w godzinach od 8.00 do 12.00 w sekretariacie Szkoły Podstawowej.