1. Dzisiejsza liturgia słowa przypomina nam, że są choroby ducha utrudniające bliskość z Bogiem. Lekarzem, który może nas z nich uleczyć jest Jezus Chrystus. Pomocą w tym uzdrowieniu jest dla nas okres Wielkiego Postu, w którym przez praktyki wielkopostne: modlitwę, post, jałmużnę możemy wyjść z naszej duchowej choroby. Od roku 604 Wielki Post rozpoczyna się w Środę Popielcową, a od 1099 roku praktykuje się w całym Kościele posypywanie głów popiołem. W Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. W Środę Popielcową ofiarami na tacę wspieramy tradycyjnie Caritas. W tym roku  wobec cierpienia Ukrainy, którą już od ponad dwóch lat wyniszcza eskalacja wojny, zebrane ofiary zostaną przeznaczone także na pomoc  humanitarną w tych rejonach Ukrainy, które najbardziej ucierpiały z powodu wojny, oraz na wsparcie uchodźców w Polsce, znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji.
 2. W poniedziałek o godz. 17 30 (z parkingu przed domem parafialnym) wyjazd do kina SOKÓŁ w Nowym Sączu na rekolekcje filmowe i film The Chosen (WYBRANI). Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy!!!
 3. We wtorek NABOŻEŃSTWO CZTERDZIESTOGODZINNE. Nabożeństwo związane z końcem karnawału i przygotowaniem do Wielkiego Postu. O godz. 6 30 Msza Święta. Po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w ciszy do godz. 17 00.
  PLAN ADORACJI
  7 00 – 8 00 NOWINY, INSTYTUT, TŁOKI
  8 00 – 9 00 SADOWA, OPACHÓWKA, DOMY NAD LOTNISKIEM
  9 00 – 10 00 MORSZYTNÓWKA, ŁĄCZNE, KAMYK
  10 00 – 11 00 ŁĘKI, WITOWICE GÓRNE
  11 00 – 12 00 BILSKO CICHAWA, RÓWNA, BIAŁA DO LOTNISKA
  12 00 – 13 00 BILSKO WOLA, KOWALÓWKA, DOMY PRZY DRODZE, BRZEGI
  13 00 – 14 00 BILSKO DZIAŁ, MUROWANIEC, DOMY PRZY BOISKU
  14 00 – 15 00 BERDYCHÓW, ROĆMIROWA, JAROSTOWA
  15 00 – 16 00 LEŚNICZÓWKA, DOMY ZA WODĄ, DOMY ZA POTOKIEM
  16 00 – 17 00 OSIEDLE CENTRUM, DOMY PRZY KOSCIELE, DOMY ZA CMENTARZEM
 4. W Środę Popielcową rozpoczniemy Wielki Post rekolekcjami, które wygłosi kapłan diecezji tarnowskiej, ks. dr Łukasz Plata. Znany Ewangelizator, Rekolekcjonista, Kierownik Duchowy i Spowiednik Wykładowca teologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Zarezerwujmy czas, aby wziąć udział w rekolekcjach. To kolejna w naszym życiu okazja do nawrócenia i pogłębienia wiary. Program rekolekcji dostępny na naszej stronie internetowej. Jest także na stolikach z gazetami w wersji papierowej. Nauki dla dzieci w czwartek i piątek o godz. 10 00. Dla młodzieży klas V-VIII w czwartek i piątek o godz. 11 30. Spowiedź rekolekcyjna w sobotę. Do czwartku zgłośmy w zakrystii chorych, którzy pragną w czasie rekolekcji spotkać się z kapłanem i przyjąć Sakramenty Święte. Nabożeństwo dla chorych (z Sakramentem Namaszczenia Chorych), którzy mogą przybyć do kościoła będzie w sobotę. O godz. 13 00 Spowiedź Święta. O godz. 13 30 Msza Święta. Po niej spotkanie z chorymi w szkole. Zwróćmy uwagę, że Msze Święte wieczorne będą celebrowane o godz. 18 00. ZACHĘCAMY ABY OSOBY, KTÓRE NIE BĘDĄ MOGŁY PRZYJŚĆ DO KOŚCIOŁA NA NAUKI REKOLEKCYJNE I NABOŻEŃSTWA, ŁĄCZYŁY SIĘ Z NAMI POPRZEZ TRANSMISJE INTERNETOWE. Ofiary, które złożymy na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na potrzeby związane z rekolekcjami.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, a przeznaczone na cele inwestycyjne naszej Parafii. Dziękujemy także za ofiary w kopertach.
  Bardzo dziękuję za pracę na cmentarzu przy wycince drzew. Bardzo ofiarnie pracowali. Ze sprzętem: Józef Pajor z Bilska, Piotr Prusak z Kamyka. Ponadto: z Łęk: Marek Cebula, Jan Serafin, Piotr Gwóźdź, Paweł Mróz, Dawid Mróz, Tomasz Mróz, Adam Oleksy, Tadeusz Salamon, Tadeusz Grzybowski, Władysław Sromek, Andrzej Cebula, Marcin Foryś, Stanisław Ciastoń, Daniel Krężołek, Tadeusz Kmiecik. Z Łososiny Dolnej: Eugeniusz Jasnos, Karol Prusak, Arkadiusz Prusak, Z Bilska: Maciej Tokarz, Wiesław Salamon. Bóg Zapłać.
 6. Aby ożywić wiarę zachęcamy do lektury prasy katolickiej Jest GOŚĆ NIEDZIELNY a w nim rozmowa jak dobrze przeżyć Wielki Post. W NIEDZIELI i IDZIEMY jak towarzyszyć chorym?. Dostępny także na stolikach z prasą Gość EXTRA – WIELKI POST z Pasją, w cenie 14 zł. Na stolikach z gazetami dostępne także informacje o kwietniowej pielgrzymce do Bratysławy i Wiednia oraz październikowej do Fatimy.
 7. Dzisiaj po Mszach Świętych OSP Łososina Dolna kwestuje na rzecz chorej Roksany.
 8. Na naszym cmentarzu parafialnym zostanie dzisiaj pochowana po południu ŚP JANINA PAWŁOWSKA, NAUCZYCIELKA, zmarła w wieku 105 lat w Żbikowicach.
  Dobry Jezu a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie

WSZYSTKIM ŻYCZYMY DOBREJ, ŚWIĘTEJ NIEDZIELI