1. W dzisiejszą niedzielę wspieramy modlitwą i ofiarą na tacę Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg Zapłać.
  2. W poniedziałek o godz. 17 30 wyjazd do kina na film OBLUBIENIEC. Jest już komplet. Wybiera się 53 osoby. Początek seansu w kinie Sokół o godz. 18 20. 
  3. We wtorek NABOŻEŃSTWO CZTERDZIESTOGODZINNE. Nabożeństwo związane z końcem karnawału i przygotowaniem do Wielkiego Postu. O godz. 6 30 Msza Święta. Po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do godz. 17 00.

PLAN ADORACJI:

7 00 – 8 00  NOWINY, INSTYTUT, TŁOKI

8 00 – 9 00  SADOWA, OPACHÓWKA, DOMY NAD LOTNISKIEM

9 00 – 10 00  MORSZTYNÓWKA, ŁĄCZNE, KAMYK

10 00 – 11 00  ŁĘKI, WITOWICE

11 00 – 12 00  BILSKO CICHAWA, RÓWNIA, BIAŁA DO LOTNISKA

12 00 – 13 00  BILSKO WOLA, KOWALÓWKA, PRZY DRODZE, BRZEGI

13 00 – 14 00  BILSKO DZIAŁ, OD RĄBKOWEJ, MUROWANIEC, DOMY PRZY BOISKU

14 00 – 15 00  BERDYCHÓW, ROĆMIROWA, JAROSTOWA

15 00 – 16 00  NAD LEŚNICZÓWKĄ, DOMY ZA WODĄ, DOMY ZA POTOKIEM

16 00 – 17 00 OSIEDLE CENTRUM, DOMY PRZY KOŚCIELE, DOMY ZA CMENTARZEM

4. W Środę Popielcową rozpoczniemy WIELKI POST. Rozpoczniemy Wielki Post od renowacji Misji Świętych, które przeżywaliśmy przed rokiem. Był to czas działania Boga pośród nas, była to okazja do osobistego nawrócenia i pogłębienia wiary. Renowacja to odnowienie. Wszystko co nas otacza wymaga odnowienia. Tak jest również z życiem duchowym. Ono także wymaga pielęgnacji. W doświadczeniu Kościoła istnieje mądra praktyka renowacji (odnowienia) Misji Świętych. Odbywa się po upływie jednego roku. Zdarza się bowiem, że szybko zapominamy. Gaśnie nasz duchowy zapał. Renowacja Misji to okazja by odnowić nasze misyjne postanowienia z ubiegłego roku. Program Misji jest na naszej stronie internetowej. Jest również w wersji papierowej na stolikach z gazetami. Jest wydrukowanych dla każdej rodziny. Zabierzmy ze sobą. Warto zachować na pamiątkę. Do czwartku zgłośmy w zakrystii chorych, którzy pragną w czasie Misji spotkać się z kapłanem w domu i przyjąć Sakramenty Święte. Nabożeństwo dla chorych (z Sakramentem Namaszczenia Chorych), którzy mogą przybyć do kościoła będzie w sobotę. O godz. 13 00 Spowiedź. O godz. 13 30 Msza Święta. Zwróćmy uwagę w programie, że Msze Święte będą celebrowane o godz. 18 00. OSOBY, KTÓRE NIE BĘDĄ MOGŁY PRZYJŚĆ DO KOŚCIOŁA NA NAUKI REKOLEKCYJNE ZACHĘCAMY DO ŁĄCZENIA SIĘ Z NAMI POPRZEZ TRANSMISJĘ INTERNETOWĄ. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę będą naszą wdzięcznością dla Księdza Misjonarza. W  Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Składka jako jałmużna wielkopostna na cele CARITAS DIECEZJALNEJ.  

5. W minionym tygodniu za wywóz śmieci z cmentarza zapłaciliśmy 3 283 zł.

6. CARITAS prosi nas o przygotowanie 4 paczek dla 4 rodzin wymagających wsparcia na Ukrainie. Gdyby któraś z naszych rodzin chciała w takiej formie złożyć jałmużnę postną to kartony z informacją o paczce do pobrania w zakrystii.

7. Zachęcamy do lektury prasy. Dzisiaj szczególnie zachęcamy do lektury tygodnika Niedziela. Dlatego, że jest tam o nas tygodnik dostępny w promocyjnej cenie 5 zł. Dzisiejszy numer Gościa Niedzielnego (10 zł) wprowadza nas w zaczynający się Wielki Post. Warto przeczytać m.in. o tym jaką treść kryje w sobie zwyczaj posypywania głów popiołem oraz jak poszczono w czasach Jezusa. W Idziemy (5 zł) moda na partnera – jakie związki dominują w polskim społeczeństwie. A także Zaproszenie na ślub cywilny. Przyjąć czy odmówić? Dla dzieci: Mały Gość Niedzielny (7 zł)  Promyczek Dobra i Mały Promyczek (6 zł)

8. Pan Kapelmistrz Orkiestry Dętej informuje nas, że cały czas trwa nabór kandydatów do Orkiestry. Próba Orkiestry w piątek o godz. 20 00.    

9. Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Łososinie Dolnej informuje, że od 20 lutego (poniedziałek) będzie zamykana brama wjazdowa prowadząca na teren szkoły. Brama będzie zamykana w dni pracy szkoły o godz. 20 00. Dyrekcja zwraca się do nas z prośbą, by nie parkować po godz. 20 00 na parkingu przy szkole.

10. Dziękujemy Pani Dyrektor, że nasza Parafia będzie mogła korzystać z parkingu w niedziele i święta w godzinach od 6 00 do 12 15. Bardzo serdecznie Pani Dyrektor Annie Turek dziękujemy. 

11. Dyrekcja Szkoły Podstawowej informuje, że od dnia 21 lutego 2023 (wtorek) do dnia 2 marca 2023 roku (czwartek) z wyłączeniem piątku 24 lutego odbędą się zapisy dzieci sześcioletnich i dzieci pięcioletnich w miarę wolnych miejsc do oddziału przedszkolnego oraz dzieci siedmioletnich do klasy pierwszej. Aby dokonać zapisu, należy mieć dane dziecka oraz telefony opiekunów. Dokumenty, które są konieczne do zapisu, są dostępne na stronie internetowej szkoły, więc można je pobrać wcześniej i uzupełnione przynieść do szkoły. Będzie również możliwość uzupełnienia ich na miejscu.

WSZYSTKIM ŻYCZYMY DOBREJ, ŚWIĘTEJ NIEDZIELI.