1. W dniach od 2 do 8 marca nasza rodzina parafialna będzie przeżywać niecodzienny czas. Czas ten to misje święte. W minionym tygodniu otrzymaliśmy zaproszenia i programy Misji Świętych. Gdyby ktoś nie otrzymał programu lub chciałby mieć dodatkowy to proszę zabrać taki program ze stolika z gazetami. Są tam również obrazki ze św. Sebastianem, z modlitwą. Zabierzmy je do naszych domów. Misje poprowadzi ks. Andrzej Rams, Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
  3. We wtorek święto KATEDRY ŚW. PIOTRA APOSTOŁA.
  4. W środę wspomnienie św. Polikarpa bpa i męcz.
  5. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Pocieszenia i Mszę Świętą. O prowadzenie różańca o godz. 16 30 prosimy Różę Różańcową św. Agnieszki, Pani Zelatorki Krystyny Szkarłat. Zapraszamy do modlitwy przed łaskawym wizerunkiem MB Pocieszenia szczególnie w tym czasie w intencji dobrego, owocnego przeżycia Misji Świętych. Zapraszam także Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej. Zapraszamy także Rodziców tych dzieci. W środę odbędzie się obrzęd poświęcenia medalików. Przynieśmy je do poświęcenia. Pierwsza Komunia będzie w naszej parafii 8 maja o godz. 10 30.
  6. Przepraszamy, ale spotkanie z księdzem egzorcystą, które miało odbyć się we czwartek zostało odwołane. Odbędzie się w późniejszym terminie. Bierzmowanie w naszej parafii będzie 20 kwietnia o godz. 16 00.
  7. W sobotę 26 lutego o godz. 9 00 spotkanie DSM (grupa młodsza), godz. 10 00 (grupa starsza).
  8. W minionym tygodniu zostało wykonane oświetlenie Stacji Drogi Krzyżowej. Testowaliśmy także transmisje przez internet Mszy Świętych z naszego kościoła. W tym tygodniu transmisje internetowe będą przeprowadzane z Mszy Świętych wieczornych o godz. 17 00 od środy do soboty. (Do wyszukiwarki wpisujemy: Parafia Łososina Dolna transmisja na żywo).
  9. Dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę na tace.
  10. Zachęcamy do lektury prasy: W GOŚCIU NIEDZIELNYM znajdziemy m.in. list papieża Benedykta XVI stanowiący odpowiedź na stawiane mu zarzuty i artykuł wyjaśniający sprawę. W MAŁYM GOŚCIU ściereczka z mikrofibry. Można nią wyczyścić okulary, smartfon czy tablet. W NIEDZIELI Cudowna moc pietruszki. Przepis na pączki na Tłusty Czwartek. IDZIEMY Nie daj się oszukać. O różnych formach współczesnych oszustw internetowych i nie tylko. Przypominamy o cenach gazet: Gość Niedzielny i Niedziela 8 zł. Idziemy 5 zł. Promyczek Dobra, Mały Promyczek po 6 zł, Mały Gość Niedzielny 5 zł
  11. W przyszłą niedzielę składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. W środę 23 lutego, od 9 00 będzie zbiórka jabłek dla WSD w Tarnowie.

Nadesłano do ogłoszeń:

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej informuje, że zapisy dzieci pięcio i sześcioletnich do oddziałów przedszkolnych oraz siedmioletnich do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej na rok szkolny 2022/2023 odbywać się będą w terminie od 22 lutego do 4 marca 2022 roku w godzinach od 8.00 do 12.00 w sekretariacie Szkoły Podstawowej.