1. Dzisiejsza Uroczystość została ustanowiona na pamiątkę wstąpienia Jezusa Chrystusa do nieba, które miało miejsce na Górze Oliwnej czterdzieści dni po Zmartwychwstaniu. Jest jedną z najstarszych uroczystości w Kościele, która była obchodzona już w drugiej połowie IV wieku.
  2. Przed nami jeszcze dwa dni maja. We wtorek zakończymy nabożeństwa majowe. Zachęcamy do udziału szczególnie dzieci (dzieci pierwszokomunijne) oraz te osoby, które w tym roku nie były jeszcze na Majówce w kościele.
  3. We wtorek – święto Nawiedzenia NMP
  4. W środę wspomnienie św. Justyna. Dzień Dziecka. Rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 17.30 różaniec w intencji dzieci, o prowadzenie którego prosimy dziewczęta z DSM. Po różańcu Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia oraz Nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa i Msza Święta w intencjach nowennowych.   
  5. W czwartek – Pierwszy czerwca – o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji powołań. Od godz. 17.00 spowiedź św. Zapraszamy do Spowiedzi Świętej w tym dniu szczególnie dzieci w tym dzieci, które miesiąc temu pierwszy raz przystąpiły do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej.
  6. W piątek św. Karola Lwangi i towarzyszy – Pierwszy czerwca – Od godz. 14.00 udamy się do chorych. Od godz. 15.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Od godz. 17.00 spowiedź św. o godz. 18.00 Msza Święta, modlitwa wynagradzająca oraz modlitwa za Misje i Misjonarzy .
  7. W sobotę – Pierwszą czerwca – o godz. 17.00 Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
  8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  9. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na tacę i ofiary w kopertach. Dziękujemy za kwiaty ogrodowe ofiarowane do ołtarzy.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W GOŚCIU NIEDZIELNYM warto przeczytać między innymi o tym, co dla nas wynika z Wniebowstąpienia Pana Jezusa. W NIEDZIELI Jedyna taka broń. Z każdym dniem coraz więcej ludzi przekonuje się o tym, że Różaniec odmienia życie. IDZIEMY Beatyfikacja i co dalej? Prymas Wyszyński nie jest dla ozdoby w galerii świętych.
  11. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności ŚP Władysław FARON, Dziś przypada 2 rocznica śmierci ŚP Księdza Prałata Mariana Stępnia.