1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Czytania dzisiejszej uroczystości przenoszą nas na Górę Oliwną, gdzie Jezus udziela ostatnich nauk swym uczniom i wstępuje do chwały Ojca. Zmartwychwstały odchodzi ale nie przestaje być w swoim Kościele.  
 2. Dziś o godz. 11 00 rocznica Pierwszej Komunii Świętej Dzieci z obecnych klas IV.
 3. W tym tygodniu w liturgii:
 4. W poniedziałek św. Rity z Cascii.
 5. W środę NMP Wspomożycielki Wiernych. Dzień Modlitw za Kościół w Chinach. 
 6. W piątek św. Filipa Neri, o godz. 15 00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja do godz. 17 30.
 7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Koniec Okresu Wielkanocnego. Przez cały tydzień, trwamy w oczekiwaniu na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego poprzez odprawianie Nowenny. 
 8. W ostatnim PEŁNYM tygodniu maja zapraszamy do udziału w nabożeństwie majowym ku czci Najświętszej Maryi Panny.
 9. W tym tygodniu Msze Święte o szczęśliwe urodzaje dla mieszkańców Bilsko nad drogą, Pod lasem, Kowalówka. We wtorek o godz. 19 00 przy kapliczce, a w piątek Msza Święta w kościele. Organizatorów nabożeństwa przy kapliczce proszę o kontakt w celu omówienia liturgii. 
 10. W sobotę po Mszy Świętej wieczornej będziemy gościć zaprzyjaźnioną Orkiestrę Dętą z Czajkowa koło Kalisza.  
 11. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. O przygotowanie ołtarzy prosimy:
 12. Ołtarz I – OTO SKARB KOŚCIOŁA – przygotowuje INSTYTUT. Ołtarz II OTO SERCE ŚWIATA – przygotowuje JAROSTOWA. Ołtarz III – OTO POKARM NIEŚMIERTELNOŚCI – przygotowują ŁĘKI. Ołtarz IV OTO BRAMA NIEBA – przygotowują WITOWICE GÓRNE. 
 13. Przed Ołtarzem Miłosierdzia Bożego stanęła figura św. Siostry Faustyny (inspirowana figurą z Łagiewnik). Siostra Faustyna wskazuje na Obraz Jezusa Miłosiernego. Autorem rzeźby jest Pan Marian Pajor. Teraz pracujemy nad trzecim elementem ołtarza, którym będą klęczniki z relikwiarzami Apostołów Bożego Miłosierdzia – św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny.
 14. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym polecamy artykuł o wniebowstąpieniu Pańskim jako nowej formie obecności Jezusa pośród swoich uczniów. Chrystus żyje i wciąż działa w Kościele poprzez swojego Ducha. W Małym Gościu pierwsze soboty miesiąca. Spełnij prośbę z nieba. W Niedzieli Nie taka spowiedź straszna. Pomaga w emocjonalnym i duchowym rozwoju dziecka. W Idziemy Jak być mamą?
 15. W wieku 77 lat, zmarła ŚP Zofia Pajor z Łososiny Dolnej. Dobry Jezu a nasz Panie ….
 16. Na stolikach z gazetami karty do głosowania w 6 edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego – w tym roku głosujemy na pozyskanie środków na kluby sportowe z gminy, wśród nich na nasz klub ŁOSOŚ Łososina Dolna.