1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Czytania dzisiejszej uroczystości przenoszą nas na Górę Oliwną, gdzie Jezus udziela ostatnich nauk swym uczniom i wstępuje do chwały Ojca. Zmartwychwstały odchodzi ale nie przestaje być w swoim Kościele.  
 2. Dziś o godz. 10 30 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej Dzieci z klas III. Dziękuję Rodzicom Dzieci za ofiarowanie ornatu maryjnego na Msze Święte Nowennowe.  
 3. Za tydzień o godz. 11 00 Rocznica Pierwszej Komunii Świętej. Możliwość do Spowiedzi Świętej przez cały tydzień. Rodziców prosimy aby Dzieci wyspowiadały się.  
 4. Mamy nowych lektorów. Zostali nimi: Mikołaj PAJOR, Filip PAJOR, Filip GÓROWSKI, Karol CIASTOŃ, Filip DZIĘGIEL.
 5. W poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Po Mszy Świętej o godz. 18 00 Procesja Różańcowa. Przynieśmy świece.
 6. We wtorek Święto św. Macieja Apostoła. O godz. 7 50 Msza Święta o Światło Ducha  Świętego dla uczniów klas VIII w czasie Egzaminów na zakończenie Szkoły Podstawowej.   
 7. W środę wspomnienie św. Zofii. O godz. 7 00 wyjazd na Pielgrzymkę Dzieci Komunijnych do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic.
 8. W czwartek Święto św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski 
 9. W sobotę wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana. O godz. 9 00 Msza Święta dziękczynna za I Spowiedź i Komunię Świętą, na zakończenie Białego Tygodnia.   
 10. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Koniec Okresu Wielkanocnego. Przez cały tydzień, trwamy w oczekiwaniu na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego poprzez odprawianie Nowenny. 
 11. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie majowym ku czci Najświętszej Maryi Panny. Dla DZIECI KOMUNIJNYCH BĘDZIE TO BIAŁY TYDZIEŃ. 
 12. W tym tygodniu Msze Święte o szczęśliwe urodzaje:
 13. W poniedziałek w kościele (o godz. 18 00) dla mieszkańców Łącznego. W piątek o godz. 18 00 dla mieszkańców Morsztynówki, w kaplicy na Morsztynówce. W piątek o godz. 19 00 przy kapliczce w Bilsku dla Mieszkańców Bilsko Brzegi, Domy pod Lasem, Kowalówka (zaległa) W sobotę o godz. 18 00 przy kapliczce w Łękach dla mieszkańców Łęk. 
 14. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę, przeznaczone na cele inwestycyjne. Ponadto ofiary w kopertach złożyli: Z Łososiny Dolnej: Prusak 64, Pajorowie 79, Pawłowscy 169, Łososina Dolna 136. Z Bilska: Bilsko 15, Bilsko 72, Bilsko 274. BÓG ZAPŁAĆ.  Zakończyliśmy prace nad zadaszeniem schodów do zakrystii. Pozostał do naprawy daszek nad wejściem głównym.
 15. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym polecamy artykuł o wniebowstąpieniu Pańskim jako nowej formie obecności Jezusa pośród swoich uczniów. Chrystus żyje i wciąż działa w Kościele poprzez swojego Ducha.
 16. W środę na naszym cmentarzu parafialnym spoczął ŚP KAMIL GRABSKI (lat 22) z Wytrzyszczki. Wczoraj ŚP ROZALIA EUGENIA ORZEŁ (lat 91) zamieszkała w Łodzi. Dobry Jezu a nasz Panie ….
 17. Na stolikach z gazetami karty do głosowania w 7 edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego – w tym roku głosujemy na pozyskanie środków na wyposażenie i zakup strojów dla Kół Gospodyń Wiejskich. Uprawnioną do głosowania jest osoba która ukończyła 16 rok życia. Oddając głos trzeba wpisać Imię i Nazwisko oraz podać PESEL oraz się podpisać. Nie bójmy się podać PESELU gdyż dane są objęte ochroną danych osobowych. GŁOSY WRZUCAMY DO URNY UMIESZCZONEJ W PRZEDSIONKU KOŚCIOŁA. Głosowanie rozpocznie się 15 maja a zakończy 14 czerwca.
 18. Centrum Kultury zaprasza na Wiosenną Paradę Orkiestr Dętych w Łososinie Dolnej która odbędzie się 19 maja o godz. 13 00. Próba Orkiestry w piątek o godz. 19 30.
 19. 19 maja (niedziela), w Szkole Podstawowej w Łososinie Dolnej o 8 15 Zebranie Wiejskie Sołectwa Bilsko, a o godz. 10 15 zebranie mieszkańców Sołectwa Łososina Dolna.
 20. Po Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych …