1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  2. Już od piątku, przez kolejne dni nowenny, oczekujemy na Zesłanie Ducha Świętego. Z codziennym majowym nabożeństwem o godz. 17.30  łączymy nowennę do Ducha Świętego. Włączmy się w tę modlitwę, wiedząc jak bardzo jest nam potrzebne światło i pociecha Ducha Świętego. Zapraszamy w tym tygodniu na majówki szczególnie dzieci ze szkoły podstawowej: w poniedziałek klasy piąte, we wtorek szóste, w środę siódme, we czwartek czwarte, piątek drugie, a w sobotę pierwsze.
  3. W czwartek w kościele odbędzie się katecheza egzaminacyjna dla uczniów klas VII przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Na godz. 15.00 zapraszamy uczniów klas VII B i VII C, a na godz. 16.00 uczniów klasy VII A. Na spotkanie zapraszamy również rodziców.
  4. W przyszłą niedzielę, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Niedziela ta kończy okres Wielkanocy i jest to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź św. i Komunię św. wielkanocną. Będziemy gościć księdza proboszcza Daniela Pietrykę, który wygłosi do nas słowo i będzie zbierał ofiary na budowę kościoła w Tarnowie, w dzielnicy Terlikówka. Jesteśmy z woli księdza biskupa parafią patronacką dla tejże parafii.
  5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy czy spis powszechny jest bezpieczny – o celach trwającego spisu powszechnego oraz bezpieczeństwie naszych danych. Potencjał rozwoju energetyki odnawialnej w Polsce. O instrumentach muzycznych – skrzypce od Jędrka oraz modlitewna sztafeta – w 30 sanktuariach ruszył modlitewny szturm o zakończenie pandemii.
  6. Bóg Zapłać za ofiary składane na tace i ofiary w kopertach. Wszystkie te ofiary  przeznaczamy na dokończenie tematu: WYMIANA OKIEN. Firma w minionym tygodniu zdemontowała stare szklenie zewnętrzne. W tym tygodniu przystąpi do montażu nowych okien. W tym tygodniu krakowska pracownia witraży ZARZYCKI zabierze do naprawy dwie kwatery z witraży przedstawiających św. Jana Pawła II oraz kard. Stefana Wyszyńskiego, mają mechaniczne uszkodzenia. Wkrótce zostaną ściągnięte pokrycia ławek i przekazane do czyszczenia oraz dezynfekcji.
  7. Ksiądz Prałat Grzegorz Ociepka prosił o przekazanie informacji, że Pielgrzymka do Albanii i Serbii została odwołana.

Nadesłano do ogłoszeń:

Zespół Regionalny Jakubkowianie zwraca się z prośbą o oddanie głosów  na zakup strojów ludowych dla zespołu. Warunkiem poprawnego oddania głosu jest wpisanie imienia i nazwiska, numeru Pesel oraz złożenie dwóch podpisów na karcie zgłoszeń. Organizatorzy zapewniają, że nr Pesel zostanie wykorzystany tylko na potrzeby głosowania. Pamiętajmy, każdy uprawniony mieszkaniec (musi mieć ukończone 16 lat), ma prawo oddać tylko 1 głos, co oznacza, że może zagłosować tylko na 1 zadanie. Dzisiaj przedstawiciele Zespołu Regionalnego Jakubkowianie będą zbierać wypełnione karty do głosowania. Karty można również wrzucić do urny w kruchcie kościoła albo oddać do Gminy lub Centrum Kultury. Prosimy o głosy.