1. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Zielnej). Po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo ziół i kwiatów.
  2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek św. Jacka, prezbitera, w piątek św. Bernarda, opata i doktora Kościoła, w sobotę św. Piusa X papieża.
  3. We wtorek 17 sierpnia wyrusza na Jasną Górę piesza pielgrzymka z Tarnowa na Jasną Górę. Będzie miała tak jak w roku ubiegłym formę sztafetową. Grupa 25 św. Just, w której będą pielgrzymowali nasi parafianie wyruszy na szlak pątniczy we wtorek, a więc w pierwszym dniu pielgrzymki.
  4. W środę o 18 00 Nowenna do MB Pocieszenia. Pół godziny wcześniej różaniec prowadzony przez Apostolstwo MB Pielgrzymującej.
  5. Przed nami ważne dni. Od 27 do 31 sierpnia rekolekcje przed wizytacją kanoniczną, odpustem i kanonizacją Sług Bożych Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej. W tym tygodniu dotrze do wszystkich rodzin program rekolekcji. Poprowadzi je ks. dr Wacław Barnaś, proboszcz z Cieniawy, wcześniej rekolekcjonista w domu rekolekcyjnym Arka w Gródku nad Dunajcem.
  6. Zakończyliśmy prace przy oknach. Wykonano 530 metrów bieżących szpalet. We wszystkich oknach jest ich około 800. Bardzo dziękuję Panom Czesławowi Bocheńskiemu i Pawłowi Hajdukowi za nieodpłatne użyczenie rusztowań tak przy pracach na frontonie jak i elewacjach bocznych. To wielka dla nas pomoc.  
  7. Dziękuję Osobie, która ofiarowała kwiaty przed figurą Matki Bożej Fatimskiej.
  8. Do odbioru w zakrystii obrazy Matki Bożej Pocieszenia w formacie 40×60 cm. Można je nadal zamawiać. Mniejsze formaty są również dostępne.