1. Dzisiejsza Liturgia Słowa po raz kolejny przypomina nam, że tak długo, jak nie uznamy swoich słabości i grzechów, nie będziemy w Chrystusie widzieli potrzebnego nam lekarza.
 2. Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała. Mieszkańcom Instytutu, Jarostowej, Łęk i Witowic Górnych za przygotowanie pięknych ołtarzy. Orkiestrze i Zespołowi  Regionalnemu JAKUBKOWIENIE, LSO, DSM, Dzieciom Komunijnym, dzieciom sypiącym kwiaty, Panom niosącym baldachim, Paniom niosącym feretrony. Bóg Zapłać za liczny udział w procesji.  Do czwartku po Mszy Świętej o godz. 18 00 Procesje Eucharystyczne, na które zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała i tradycyjne błogosławieństwo dzieci oraz wianków. Tradycyjnie będzie słodka niespodzianka dla dzieci. Pojawiła się propozycja, aby osoby mające w ogrodach kwiaty przynosiły je do kościoła dla dziewczynek sypiących kwiaty na procesji. Możemy przygotowane do sypania kwiaty przynieść (torba papierowa, foliowa), położyć na (przy) stolikach z gazetami. Stamtąd będą je dzieci zabierały do koszyczków. Jest to spotykany zwyczaj (zwłaszcza w miastach).       
 3. Zbliża się czas wakacyjny, rozpoczniemy go od odpustu parafialnego. 29 czerwca (w czwartek uczcimy naszych Patronów św. Piotra i Pawła). Zaplanujmy ten dzień tak aby być na Mszy Świętej. Będziemy w tym dniu gościć w naszej Parafii Ks. Prałata Ryszarda Piaseckiego (byłego Wikariusza), który wygłosi do nas kazanie odpustowe. Bedzimy dziękowali Bogu za 45 lat kapłaństwa Ks. Prałata Mariana i ks. Prałata Ryszarda. W niedzielę 2 lipca o godz. 14 00 w Parku Etnograficznym w Nowym Sączu, w naszym zabytkowym kościele będzie odprawiona Msza Święta. Już dziś zapraszamy do modlitwy. Weźmie w niej udział Zespół Regionalny JAKUBKOWIANIE.   
 4. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
 5. W poniedziałek wspomnienie bł. Romana Sitki
 6. We wtorek wspomnienie św. Antoniego Padewskiego, Doktora Kościoła. Nabożeństwo Fatimskie. O 17 30 będzie Różaniec Fatimski – po nim Msza Święta i procesja.
 7. W środę wspomnienie bł. Michała Kozala, bpa i męczennika O 17 30 różaniec, o prowadzenie którego prosimy Dziewczęta z DSM.
 8. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. W tej intencji ofiarujmy w tym dniu modlitwę adoracyjną jak również udział w Mszy Świętej i wieczornej procesji. Z racji Uroczystości nie ma w tym dniu postu.   
 9. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Wyjazd DSM na pielgrzymkę do Sanktuarium w Ludźmierzu.
 10. W przyszłą niedzielę Festyn Rodzinny w Michalczowej. Początek o godz.14 30. Zbiórka do puszek na UPJP2.
 11. Msze Święte o urodzaje: w poniedziałek o godz. 18 00 dla mieszkańców Tłoków i Bilsko Wola. W piątek Biała Równia. W sobotę Bilsko Dział i Murowaniec.
 12. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, a przeznaczone na remont dachu kościoła. Bardzo dziękujemy.
 13. W tym tygodniu dzięki dość dobrej pogodzie do pracy na dachu został wykonany w całości kosz od południa. Od jutra rozpoczną się prace przy drugim koszu od północy. Jest to trudna praca, gdyż trzeba zabezpieczać kościół przed zalaniem. W tym celu kupiliśmy też zwykłą blachę do zabezpieczenia kościoła. Na materiały potrzebne do remontu dachu (nie licząc blachy miedzianej) wydaliśmy już w tym roku 15 560 zł. Ponadto 2 799 zł za wywóz śmieci z cmentarza. Dziękuję za ofiary złożone na utrzymanie cmentarza. (Przy okazji przypominam zasadę: ofiara wynosi 300 zł od jednej osoby na 20 lat. Jeżeli jest to grób w którym pochowane są dwie osoby to ofiara wynosi 600 zł. Powinna być odnawiana co 20 lat).
 14. Ukończona została posadzka w kruchcie. Na ścianie projekt zagospodarowania ściany z wyeksponowaniem barokowego krzyża z zabytkowego kościoła: WODA Z BOKU CHRYSTUSOWEGO.
 15. Dziękuję Panu Markowi Litwińskiemu za wykonanie przyłącza wody z wodociągu na starą plebanią, Panu Piotrowi Prusakowi za wykonanie płyty betonowej na zbiornik znajdujący się przy zakrystii, Panu Andrzejowi Pajorowi za ofiarowane kwiaty na plebanię. Bóg zapłać także za piękne kwiaty ofiarowane do kościoła.
 16. Zachęcamy do lektury pracy: w Gościu Niedzielnym znakomity wywiad z Profesor Chantal Delsol CZY TO NAPRAWDĘ KONIEC?
 17. Zmarła ŚP WERONIKA GRZEGORZEK, lat 95, mieszkała na Tłokach.