1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Od poniedziałku  do czwartku Msza św. o godz. 18.00 i procesja eucharystyczna. Zachęcamy do licznego udziału szczególnie dzieci (chłopców dzwoniących dzwonkami i dziewczynki do sypania kwiatów). Zakończenie oktawy w czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 z błogosławieństwem dzieci i poświeceniem  wianków z ziół i kwiatów. Zapraszamy do udziału naszą Orkiestrę Dętą.
  2. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec, w którym czcimy Najświętsze Serce Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe z litanią do Serca Pana Jezusa na Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 16.00.
  3. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, ze względu na uroczystość nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Tradycyjnie procesja na Mszy św. o godz. 18.00.
  4. W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  5. Bardzo serdecznie dziękujemy Policji, Straży Pożarnej za zabezpieczenie procesji Bożego Ciała także wszystkim tym którzy przyczynili się do uświetnienia tej Uroczystości: Orkiestrze, Zespołowi Regionalnemu, Liturgicznej Służbie Ołtarza, DSM, niosącym baldachim, sztandary i feretrony, a szczególnie przygotowującym piękne ołtarze za pracę i serce włożone w pracę. Bóg zapłać. Niech Jezus Eucharystyczny po stokroć wynagrodzi wasz trud. Bardzo dziękujemy Panu Sławomirowi Bryniakowi oraz Kacprowi Tokarzowi i Bartoszowi Pawłowskiemu za grę pieśni maryjnych z wieży naszego kościoła przez cały maj. Poszukiwani są kandydaci do orkiestry. Szczegóły u pana Kapelmistrza.
  6. W przyszłą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie o godz. 15.30 różaniec, a po nim Msza św. z procesją. Prosimy zabrać lampiony.
  7. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na cele diecezjalne, za dar ołtarza klas IV a i IV b z racji rocznicy I Komunii Świętej (świece na ołtarz Matki Bożej oraz ofiarę na remont ołtarza Matki Bożej) i ofiary w kopertach. Za tydzień składka inwestycyjna i zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy dlaczego młodzi odchodzą od Kościoła i co można zrobić aby ich zatrzymać.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszła śp. Michalina Maciaś.

Nadesłano do ogłoszeń:

Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna serdecznie zaprasza na Gminny Dzień Dziecka, który rozpocznie się dzisiaj o godz. 14.00. Dla najmłodszych organizatorzy zapewniają moc atrakcji. Dzień Dziecka jest połączony z akcją charytatywną Dla Marty. Do wygrania cenne nagrody. Zapraszamy całe rodziny.