1. Dzisiaj zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  2. W tygodniu w liturgii Kościoła do czwartku procesje eucharystyczne po Mszach Świętych wieczornych.
  3. We wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi. O godz. 18.00 Msza Święta o urodzaje dla mieszkańców Jarostowej.  
  4. W środę o godz. 9.00 w dolnym kościele uroczyste zakończenie roku szkolnego uczniów klas VIII. O godz. 17.30 różaniec, o prowadzenie którego prosimy Różę Różańcową Pani Zelatorki Zenobii Hila. O godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Pocieszenia i Msza Święta w intencjach nowennowych.
  5. W czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. O godz. 18.00 zakończenie Oktawy Bożego Ciała.Msza Święta o urodzaje dla mieszkańców Łącznego. Błogosławieństwo wianków, błogosławieństwo dzieci. ZAPRASZAMY.
  6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa. O godz. 8.00 Msza Święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Okazja do spowiedzi na zakończenie Roku Szkolnego przed Mszami Świętymi. Rozpoczynają się wakacje, zadbajmy o to, aby tak organizować zajęcia wakacyjne, by nie zabrakło w nich czasu na Mszę Świętą w niedzielę i codzienną modlitwę. O godz. 18.00 Msza Święta i procesja.
  7. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  8. W niedzielę o godz. 11.00 Msza Święta w intencji ŚP Ks. Prałata Władysława Piątka z okazji imienin. Odpust w Żmiącej.
  9. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary. Dzisiaj Rada Parafialna spotyka się z wykonawcą prac remontowych. W ostatnim czasie zakupiliśmy materiały do wykonania ogrodzenia za budynkami gospodarczymi. Planujemy wykonać 110 metrów nowego ogrodzenia. Zakupiliśmy do kościoła nowy gong, dzwonki, bursy do chorych, kapę maryjną. Bóg zapłać przygotowującym ołtarze na Uroczystość Bożego Ciała. Bóg zapłać za kwiaty do ołtarzy i ofiarowanie ich do kościoła. Dziękuję OSP  Łososina Dolna, Policji za zabezpieczenie trasy procesji. Orkiestrze i Zespołowi Regionalnemu Jakubkowianie. Naszym ceremoniarzom, ministrantom, lektorom. Wszystkim noszącym sztandary i feretrony. Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania podniosłej procesji Bożego Ciała. Dziękuję Pani Celinie Kołodziej za zorganizowanie pielgrzymki do Zabawy dla dziewcząt z DSM. Dziękuję za prowadzenie DSM przez cały rok.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W GOŚCIU NIEDZIELNYM warto przeczytać między innymi o adoracji Najświętszego Sakramentu. Dla rodziców i opiekunów wartościowa będzie lektura wywiadu o zagrożeniach na jakie narażone są dzieci nadmiernie korzystające ze smartfonów i internetu. W najnowszym MAŁYM GOŚCIU na lipiec i sierpień wyjątkowa książeczka na wakacje. Zapisuj w niej co ciekawego zobaczyłeś na wakacjach i zbieraj pieczątki.W NIEDZIELI,sztuka bycia ojcem, a także modlitewnik w smartfonie. Smartfon to nie tylko gadżet. Może być pomocnikiem na drodze wiary. W IDZIEMY Dzieci w cyberświecie.