1. Chrystus w dzisiejszej Ewangelii zachęca nas, abyśmy przyznawali się do Niego
  przed ludźmi, bo wtedy i On przyzna się do nas przed Ojcem Niebieskim. Czy
  należymy do tych, którzy świadczą o Jezusie Chrystusie?
 2. W tym tygodniu:
 3. We wtorek o godz. 6 30 Msza Święta w intencji Księdza Prałata Władysława Piątka z
  okazji Imienin. O godz. 18 00 Msza Święta w kaplicy na Morsztynówce ku czci
  Patronki kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W środę od godz. 17 00 Spowiedź Święta przed Uroczystością Odpustową. O godz.
  17 30 Różaniec o prowadzenie którego prosimy Różę św. Piotra – Zelator Pan Roman
  Maciaś. O godz. 18 00 Nowenna i Msza Święta w intencjach nowennowych.
 5. W czwartek – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Odpust Parafialny,
  Msze Święte o godz.: 7 00, 9 00, 11 00 i 18 00. Kazania odpustowe będzie głosił Ks.Prałat Ryszard Piasecki. O godz. 11 00 będziemy dziękowali Bogu za 45 lat
  kapłaństwa ks. Prałata Mariana i ks. Prałata Ryszarda. Prosimy o przygotowanie procesji Eucharystycznej po Mszy Świętej o godz. 11 00. Zapraszamy do udziału
  Orkiestrę, Zespół Regionalny, Panie i Panów do niesienia feretronów i sztandarów, dzieci sypiące kwiaty, dzieci komunijne, LSO, DSM. Składka zbierana w tym dniu przeznaczona jest do dyspozycji Ojca Świętego (tzw. świętopietrze).
 6. W piątek ostatnie Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od godz. 15 00 do 17 30 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 18 00 Msza Święta na cmentarzu w intencji wszystkich zmarłych spoczywających na naszym parafialnym cmentarzu (gdyby nie było pogody to Msza Święta będzie w kościele). Zadbajmy w tych dniach o uporządkowanie grobów swoich bliskich.
 7. W sobotę rozpoczniemy lipiec, miesiąc poświęcony czci Najdroższej Krwi Pana
  Jezusa. Odmawiajmy w lipcu Litanię do Najdroższej Krwi Pana Jezusa. o godz. 17 00 Nabożeństwo I soboty.
 8. W przyszłą niedzielę zapraszamy do Sądeckiego Parku Etnograficznego do naszego zabytkowego kościoła z Łososiny Dolnej, na Uroczystość Dla Świętych Patronów. O godz. 14 00 zostanie odprawiona Msza Święta. Będzie Jej przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Prałat Marian, który w tej świątyni 45 lat temu celebrował swoją pierwszą Mszę Świętą. Po Mszy Świętej występy Zespołu Regionalnego Jakubkowianie. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablocie i internecie. O godz.12 30 sprzed kościoła odjedzie autokar. Ze względów organizacyjnych zgłośmy chęć wyjazdu w zakrystii. Wydarzenie organizowane jest przez naszą Parafię oraz Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna. Bardzo dziękuję Pani Dyrektor Monice Sowa oraz Pani Lidii Adamczyk. Bóg zapłać za zaangażowanie w przygotowanie tej uroczystości.
 9. Bóg zapłać za ofiary. W minionym tygodniu blacharze zakończyli prace przy górnych dachach. Wczoraj zaczęli budować rusztowanie przy dachu niższym od drogi. Do naprawy pozostało 4 dachy pulpitowe. Padający w minionym tygodniu intensywny deszcz pozwolił sprawdzić szczelność naprawionych dachów. Niestety odkrył też problem na wieży, gdzie przez okna na wysokości dzwonów przez żaluzje piórowe wlewa się woda deszczowa. Będziemy musieli w przyszłości rozwiązać ten problem, gdyż zniszczeniu ulega klatka schodowa na wieżę (został nagrany krótki film co dzieje się wieży w czasie popołudniowej burzy 21 czerwca. Można go obejrzeć na naszym parafialnym facebooku).
 10. Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna oraz OSP w Łososinie Dolnej zapraszają nas dzisiaj na piknik rozpoczynający wakacje. W programie dużo atrakcji i super zabawa. Start o godz. 16 00. Organizatorzy serdecznie zapraszają.