1. Chrystus nas fascynuje, ale lęk, obawa i wygodnictwo nie pozwalają nam za Nim iść. Może jednak warto wykorzystać czas wakacji, aby podjąć Chrystusowe wezwanie Pójdź za Mną.
 2. W poniedziałek Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy. O godz. 19.00 Msza Święta na Morsztynówce w intencji + Rozalii, Jana Maciaś i zmarłych z rodziny.
 3. We wtorek wspomnienie św. Ireneusza, bpa i męczennika. Wieczorem o godz. 19.00 w Wigilię Uroczystości Św. Piotra i Pawła Msza Święta w kaplicy na cmentarzu.
 4. W środę – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Odpust Parafialny. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks. Stanisław Chełmecki, Wikariusz parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku. Ks. Stanisław pochodzi ze Żmiącej. Prosimy o przygotowanie Procesji Eucharystycznej. Zapraszamy do udziału Orkiestrę, Zespół Regionalny, Panie i Panów do niesienia feretronów i sztandarów, dzieci komunijne, dzieci sypiące kwiaty, LSO, DSM. Składka z tego dnia przeznaczona jest do dyspozycji Ojca Świętego (świętopietrze).
 5. W czwartek ostatnie Nabożeństwo do NSPJ. Od godz. 17.00 spowiedź przed Pierwszym Piątkiem miesiąca. Lipiec poświęcony jest czci Najdroższej Krwi Pana Jezusa. Odmawiajmy Litanię do Najdroższej Krwi Pana Jezusa.
 6. W Pierwszy Piątek Msze Święte o godz. 6.30 i 18.00. Od godz. 8.00 wyjazd do chorych. O godz. 14.30 Msza Święta Ślubna (Monika Ledniowska – Maciej Feluś). O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koronka do Bożego Miłosierdzia, Adoracja Najświętszego Sakramentu. Od godz. 17.00 Spowiedź Święta. O godz. 18.00 Msza Święta.
 7. W Pierwszą Sobotę Święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej. O godz. 13.30 Msza Św. Ślubna (Karolina Mliczek – Kamil Kulas), o godz. 14.30 Msza Św. Ślubna (Klaudia Krok – Mariusz Krok). Od godz. 17 00 Nabożeństwo Pierwszej Soboty.
 8. W przyszłą niedzielę Zapraszamy do Sądeckiego Parku Etnograficznego
  na wydarzenie „Dla świętych patronów – odpust na Piotra i Pawła”. W programie;
  13.30 oraz po zakończeniu Mszy św.
  Koncert Parafialno- Gminnej Orkiestry Dętej z Łososiny Dolnej oraz Grupy Regionalnej „Michalczowa”
  14.00
  Uroczysta Msza Święta odpustowa w kościele z Łososiny Dolnej pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła i procesja. 
  Kiermasz rzemiosła oraz sztuki ludowej.
  Kuchnia regionalna
  Wydarzenie współorganizowane przez Parafię pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łososinie Dolnej oraz Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna
  Sądecki Park Etnograficzny
  3 lipca 2022 r. (niedziela)  
  godz. 13.00- 16.00
 9. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na tacę. W czasie ostatniej Rady Parafialnej ustalono z wykonawcą, że prace remontowe na dachu kościoła rozpoczną się w połowie lipca.
 10. Dla pogłębienia swojej wiedzy religijnej i wiary w Jezusa Chrystusa, podejmijmy lekturę książki i prasy religijnej.