1. Chrystus nas fascynuje, ale lęk, obawa i wygodnictwo nie pozwalają nam za Nim iść. Może jednak warto wykorzystać czas wakacji, aby podjąć Chrystusowe wezwanie Pójdź za Mną.
  2. W poniedziałek Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy. O godz. 19.00 Msza Święta na Morsztynówce w intencji + Rozalii, Jana Maciaś i zmarłych z rodziny.
  3. We wtorek wspomnienie św. Ireneusza, bpa i męczennika. Wieczorem o godz. 19.00 w Wigilię Uroczystości Św. Piotra i Pawła Msza Święta w kaplicy na cmentarzu.
  4. W środę – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Odpust Parafialny. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks. Stanisław Chełmecki, Wikariusz parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku. Ks. Stanisław pochodzi ze Żmiącej. Prosimy o przygotowanie Procesji Eucharystycznej. Zapraszamy do udziału Orkiestrę, Zespół Regionalny, Panie i Panów do niesienia feretronów i sztandarów, dzieci komunijne, dzieci sypiące kwiaty, LSO, DSM. Składka z tego dnia przeznaczona jest do dyspozycji Ojca Świętego (świętopietrze).
  5. W czwartek ostatnie Nabożeństwo do NSPJ. Od godz. 17.00 spowiedź przed Pierwszym Piątkiem miesiąca. Lipiec poświęcony jest czci Najdroższej Krwi Pana Jezusa. Odmawiajmy Litanię do Najdroższej Krwi Pana Jezusa.
  6. W Pierwszy Piątek Msze Święte o godz. 6.30 i 18.00. Od godz. 8.00 wyjazd do chorych. O godz. 14.30 Msza Święta Ślubna (Monika Ledniowska – Maciej Feluś). O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koronka do Bożego Miłosierdzia, Adoracja Najświętszego Sakramentu. Od godz. 17.00 Spowiedź Święta. O godz. 18.00 Msza Święta.
  7. W Pierwszą Sobotę Święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej. O godz. 13.30 Msza Św. Ślubna (Karolina Mliczek – Kamil Kulas), o godz. 14.30 Msza Św. Ślubna (Klaudia Krok – Mariusz Krok). Od godz. 17 00 Nabożeństwo Pierwszej Soboty.
  8. W przyszłą niedzielę Zapraszamy do Sądeckiego Parku Etnograficznego
    na wydarzenie „Dla świętych patronów – odpust na Piotra i Pawła”. W programie;
    13.30 oraz po zakończeniu Mszy św.
    Koncert Parafialno- Gminnej Orkiestry Dętej z Łososiny Dolnej oraz Grupy Regionalnej „Michalczowa”
    14.00
    Uroczysta Msza Święta odpustowa w kościele z Łososiny Dolnej pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła i procesja.
    Kiermasz rzemiosła oraz sztuki ludowej.
    Kuchnia regionalna
    Wydarzenie współorganizowane przez Parafię pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łososinie Dolnej oraz Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna
    Sądecki Park Etnograficzny
    3 lipca 2022 r. (niedziela)
    godz. 13.00- 16.00
  9. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na tacę. W czasie ostatniej Rady Parafialnej ustalono z wykonawcą, że prace remontowe na dachu kościoła rozpoczną się w połowie lipca.
  10. Dla pogłębienia swojej wiedzy religijnej i wiary w Jezusa Chrystusa, podejmijmy lekturę książki i prasy religijnej.