1. Pierwsza niedziela lipca to niedziela adoracyjna.
 2. Czas wakacji to czas uroczystości odpustowych w różnych miejscowościach i świątyniach. Zechciejmy z tej rzeczywistości skorzystać, aby poznawać świętych patronów i lokalne tradycje religijne. Dzisiaj uroczystość ku czci św. Piotra i Pawła w Parku Etnograficznym w Nowym Sączu. O godz. 14 00 Msza Święta, której będzie przewodniczył Ks. Prałat Marian Cebula. Wyjazd autokarem o godz. 12 30 sprzed kościoła. Są jeszcze wolne miejsca. Przez cały tydzień w Tuchowie, odpust ku czci Matki Bożej Tuchowskiej. Program na plakacie w gablocie.
 3. Dziękujemy wszystkim którzy przygotowali uroczystość odpustową ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła. Dziękujemy za serdeczne życzenia. Dziękujemy za złożone dary na plebanii.
 4. W nadchodzącym tygodniu przeżywamy:
  W poniedziałek święto św. Tomasza Apostoła
  W środę o godz. 17 30 różaniec. O jego prowadzenie proszę różę różańcową błog. Marii Teresy Ledóchowskiej (Zelatorka Pani Zofia Stach). O godz. 18 00 Nowenna i Msza Święta w intencjach nowennowch.
  W czwartek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej. Pierwszy Czwartek miesiąca. O godz. 17 00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji powołań. Od godz. 17 00 okazja do spowiedzi. Od godz. 20 00 do godz. 21 00 GODZINA ŚWIĘTA. To jedna z praktyk wynagradzających Jezusowi Chrystusowi. Polega na czuwaniu z czwartku na piątek. Podczas tego nabożeństwa rozważa się konanie Jezusa, modlitwę w ogrodzie oliwnym oraz Jego mękę i śmierć. Praktykowanie Godziny Świętej odbywa się poprzez adorację Najświętszego Sakramentu. Pan Jezus w Wielki Czwartek powiedział do św. Piotra: Tak, jednej godziny nie mogliście czuwać ze mną. Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie. Zapraszamy do modlitwy.
  W pierwszy piątek od godz. 7 00 całodzienna adoracja NS. Od godz. 8 00 udamy się do chorych (ks. Proboszcz, Ks. Marian). Od godz. 10 00 udam się do chorych, których odwiedza ks. Paweł. Od godz. 17 00 Spowiedź Święta. Na Mszach Świętych o 6 30 i 18 00 modlitwa wynagradzająca oraz modlitwa za misje i misjonarzy.
  Za tydzień w II niedzielę lipca po Mszy Świętej o godz. 7 00 zmiana tajemnic różańcowych. Na wszystkich Mszach Świętych składka na cele remontu dachu naszego kościoła. Po Mszy Świętej o godz. 16 00 spotkanie Rady Duszpasterskiej.
 5. Rozpoczynamy zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Zapisy przez cały lipiec w kancelarii parafialnej. W sierpniu już tylko u Księdza Przewodnika w Tęgoborzy. Koszt uczestnictwa 200 zł. Jeśli z domu pielgrzymuje więcej osób, następna płaci 150 zł, a każda kolejna 100 zł. Dzieci uczęszczające do szkoły podstawowej płacą 75 zł. Spotkanie przed pielgrzymkowe 13 sierpnia o godz. 15 00 w Tęgoborzy.
  Za tydzień planowany jest wyjazd autokarem do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie. Koszt przejazdu 50 zł. Zapisy w zakrystii. Wyjazd organizuje Pan Krzysztof Prusak, któremu dziękuję za tę formę ewangelizacji.
 6. Bóg Zapłać za ofiary złożone dziś na tacę. Dziękuję za złożone wota, ofiary na utrzymanie cmentarza. Bardzo dziękuję jednej z rodzin naszej parafii za ufundowanie granitowej kropielnicy w kruchcie kościoła. Jest to element kompozycji całej ściany w kruchcie.
 7. Znaleziono złoty łańcuszek z medalikiem (szczegóły w Kwiaciarni KALIA).
  WSZYSTKIM ŻYCZYMY DOBREJ, ŚWIĘTEJ NIEDZIELI.