1. Dzisiaj przypada XIII niedziela zwykła roku liturgicznego.
  2. We wtorek przeżywać będziemy odpust parafialny związany z Uroczystością naszych Patronów – Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Mszy Świętej o godzinie 11.00 przewodniczył będzie Ksiądz Wacław Barnaś – Proboszcz Parafii Świętego Franciszka z Asyżu w Cieniawie. Święto patronalne Parafii, poza uroczystą oprawą zewnętrzną, ma też głęboki wymiar duchowy. Jest to okazja, by zwracać się do świętych Piotra i Pawła z żarliwą modlitwą, aby wstawiali się za nami u Boga. Oby wszyscy mieszkańcy naszej Parafii powierzyli się ich orędownictwu. Orędownictwu naszych Patronów zawierzymy także naszych zmarłych. W poniedziałek o 18.00 na Mszy Świętej sprawowanej w kaplicy cmentarnej będziemy się modlić za wstawiennictwem świętych Patronów za naszych zmarłych spoczywający na parafialnym cmentarzu, zmarłych wypominanych w naszym kościele, a szczególnie za śp ks. proboszcza Władysława Piątka. Szóstego lipca przypadnie 10 rocznica Jego śmierci. Nasz udział w Eucharystii w czasie odpustu będzie okazją do wypraszania łask i darów potrzebnych następcy św. Piotra na Stolicy Apostolskiej – papieżowi Franciszkowi. Składka z Uroczystości św. Piotra i Pawła to tzw. Świętopietrze – przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  3. Przed nami ostatnie nabożeństwa czerwcowe, podczas których uwielbiamy Serce Boże. Jeszcze raz zachęcamy do udziału, aby uwielbić nieskończoną miłość do Boga i wynagradzać za grzechy nasze i całego świata. Nabożeństwa czerwcowe w poniedziałek po Mszy św. rano, we wtorek na Mszy św. o godz. 11.00, a w środę na Mszy św. o godz. 18.00.
  4. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Pocieszenia. Pół godziny wcześniej różaniec, który poprowadzi Apostolstwo MB Pielgrzymującej. W czwartek 1 lipca rozpoczyna się odpust ku czci NMP Tuchowskiej. Potrwa do 9 lipca.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań, w pierwszy piątek nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa w intencji misji, a w sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w ramach pierwszych sobót miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17.00, na czwartek zapraszamy zwłaszcza dzieci i młodzież.
  6. W pierwszy piątek kapłani udadzą się do chorych od godz. 8.00, do chorych których odwiedza ks. proboszcz od godz. 10.00. W lipcu udaję się na urlop. Ksiądz Biskup zamianował administratorem Parafii ks. Pawła – na czas nieobecności ks. proboszcza.    
  7. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na tacę i za ofiary w kopertach.
  8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy historię relikwii świętych Piotra i Pawła, a także początek cyklu wakacyjnego – o miejscach, w których polscy święci i błogosławieni odchodzili do nieba.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Helena Łazarz i Irena Szkarłat.