1. Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście a Ja was pokrzepię. Po trudach całorocznej pracy, człowiek szuka miejsca, gdzie mógłby odpocząć, najlepiej w miejscu ustronnym, gdzie panuje cisza i spokój. Chrystus jednak zwraca uwagę, że to nie wystarczy, gdyż demony codzienności i tam mogą nas dopaść. Jedyne pokrzepienie można znaleźć tylko u Chrystusa, patrząc na otaczającą nas rzeczywistość oczami Bożymi, które daje ukojenie dla duszy.
  Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 16 00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 2. Dziękujemy wszystkim którzy przygotowali uroczystość odpustową ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła w Parku Etnograficznym. Księdzu Prałatowi Marianowi Cebuli za wygłoszone kazanie. Centrum Promocji i Kultury naszej Gminy, Zespołowi Regionalnemu JAKUBKOWIANIE, przygotowującym procesje, wszystkim pielgrzymom. Daliście przykład żywej wiary, przywiązania do tradycji. Była to znakomita promocja naszej Parafii i miejscowości. Została zauważona w lokalnych mediach.
 3. W nadchodzącym tygodniu przeżywamy:
  We wtorek święto św. Benedykta Opata, patrona Europy.
  W środę św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męczennika. O godz. 17 30 różaniec. Różaniec prowadzi Róża Misyjna błog. Róży Czackiej (Zelatorka Pani Maria Kania). O godz. 18 00 Nowenna i Msza Święta w intencjach nowennowych.
  W czwartek wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów diecezji. O godz. 20 00 Nabożeństwo Fatimskie. Msza Święta i Procesja Różańcowa. Przynieśmy świece. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 18 00.
 4. W sobotę wspomnienie św. Bonawentury, bpa i doktora Kościoła. O godz. 17 00 Msza Święta w intencji Orkiestry z racji 95 rocznicy jej powstania. Program uroczystości na afiszach.
 5. Za tydzień w niedzielę składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 6. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Zapisy przez cały lipiec w kancelarii parafialnej. W sierpniu już tylko u Księdza Przewodnika w Tęgoborzy.
 7. Bóg Zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, a przeznaczone na cele inwestycyjne.
 8. Zakończono prace na pierwszym dachu nad nawą boczną. Wczoraj ustawiono rusztowania potrzebne do remontu drugiego dachu.
 9. Bardzo dziękujemy ofiarodawcom za piękne kwiaty.
 10. WSZYSTKIM ŻYCZYMY DOBREJ, ŚWIĘTEJ NIEDZIELI.