1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła:W poniedziałek wspomnienie św. Dominika.We wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, PATRONKI EUROPY. W środę święto św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika. Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. O prowadzenie różańca, o godz. 17 30 prosimy Apostolat Matki Bożej Pielgrzymującej. W czwartek wspomnienie św. Klary. W naszej Parafii w czwartek 11 sierpnia – całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu, od godz. 7 00 do godz. 18 00. JEZUSA EUCHARYSTYCZNEGO ADORUJĄ:7 00 – 8 00 Nowiny, Instytut, Tłoki8 00 – 9 00 Opatówka, Sadowa, nad Lotniskiem9 00 – 10 00 Morsztynówka10 00 – 11 00 Łączne, Kamyk11 00 – 12 00 Łęki, Witowice, Bilsko Wola12 00 – 13 00 Bilsko, Cichawa, Równia, Biała do lotniska13 00 – 14 00 Kowalówka, Przy drodze, Brzegi14 00 – 15 00 Bilsko Dział, Od Rąbkowej, Murowaniec, Przy boisku15 00 – 16 00 Berdychów, Roćmirowa16 00 – 17 00 Nad leśniczówką, Jarostowa, Domy nad wodą17 00 – 18 00 Osiedle Centrum, Przy kościele, Za cmentarzem W sobotę, 13 sierpnia, kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17 30 Różaniec. O godz. 18 00 Msza Święta i Procesja Fatimska. Zapraszamy dzieci, DSM, Róże Różańcowe, wszystkich czcicieli Matki Bożej. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 7 00 zmiana tajemnic różańcowych. Także składka inwestycyjna.

2. Spotkanie organizacyjne przed Pieszą Pielgrzymką Tarnowską na Jasną Górę dla Grupy numer 25 ŚWIĘTY JUST odbędzie się w naszym kościele 14 sierpnia (w przyszłą niedzielę) o godz. 14 30.

3. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary oraz ofiary w kopertach. Bóg zapłać wczorajszym Nowożeńcom za kwiaty. Bóg zapłać jednej z naszych Rodzin za róże dla Matki Bożej Pocieszenia. Bardzo dziękuję naszemu zacnemu Parafianinowi, który ufundował renowację puszki na Komunikanty. Puszka została pięknie wyzłocona (koszt 900 zł) Chcemy odnowić wszystkie naczynia liturgiczne.

4. Od poniedziałku do piątku trwały prace na dachu naszego kościoła. Dekarze z Ochotnicy Górnej podkreślają bardzo estetyczne wykonanie pokrycia. Bez zarzutu jest też deskowanie pod blachą. Potwierdza się opinia, że pokrycie dachowe z blachy miedzianej nie wymaga całkowitej wymiany lecz naprawy uszkodzeń, które powstają najczęściej do 10-15 lat od wykonania więźby dachu i pokrycia na skutek m.in. wysychania drewna. Pokryciu z blachy miedzianej nie służyło także ogrzewanie kościoła węglem. Także wykonywane wcześniej naprawy były tylko doraźne. Z biegiem czasu popękały nity, kity, silikony. Tych uszkodzeń szczególnie na połaciach od południa (plebanii) jest sporo. Łatwo możemy je zobaczyć. Zostały zaznaczone pomarańczową taśmą. Prace prowadzone są od szczytu w kierunku rynien. Uszkodzone arkusze blachy zgodnie ze sztuką dekarską są stopniowo wymieniane na nowe. To takie – mówiąc językiem obrazowym – cerowanie pokrycia dachu. Wymaga cierpliwości i dokładności. Zostaną postawione także kominy wentylacyjne. Będzie ich wiele. Ale to konieczność, aby woda nie wlewała się do wnętrza kościoła przez kanały wentylacyjne, co miało miejsce. Ponadto zostaną dołożone fragmenty rynien spustowych, gdyż jak zauważono są miejsca na wieży gdzie woda z rynien leje się prosto na ścianę. Trzeba będzie te prace wykonać ze zwyżki. Będę starał się dawać co tydzień dokładne sprawozdanie z prowadzonych prac. Bardzo proszę o modlitwę w intencji powodzenia prac. O sprzyjającą pogodę. O bezpieczeństwo. To prace prowadzone na wysokości. Obecne naprawy – jak mówią dekarze – mogą przedłużyć żywotność pokrycia dachu o wiele lat. Ponadto wyrównaliśmy teren wokół nowego ogrodzenia za budynkami gospodarczymi. Bardzo dziękuję Panu Pawłowi Salamonowi, Prezesowi Zakładu Komunalnego ŁOSOSINA za dostarczenie nam dużej ilości ziemi. Bardzo dziękuję Panu Kazimierzowi Jasnosowi za wyrównanie tej ziemi koparką. Dziękuję także Firmie Pana Stanisława Szewczyka za obsypanie ziemią murków ogrodzenia.W tym tygodniu wyczyściliśmy także wszystkie wykładziny na ławki. Były już bardzo zabrudzone. Pracujemy nad odnowieniem gablot na wota przy obrazie Matki Bożej. Zostaną oświetlone, wota zostaną wyczyszczone i wyeksponowane na nowej tkaninie.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.