1. XIX Niedziela zwykła roku liturgicznego. Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 15.30 różaniec fatimski, a po Mszy św. procesja. Odpust w parafii Młynne. W Żbikowicach przywitanie nowego proboszcza i podziękowanie poprzedniemu po 23 latach posługi w parafii.
  2. W poniedziałek odpust w Stańkowej, suma o godz. 11.00.
  3. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. Odpust w parafii Łososina Górna.
  4. W środę o 17.30 różaniec, o 18.00 nowenna do Matki Bożej Pocieszenia i Msza św. w intencjach nowennowych.
  5. W czwartek wyrusza XLI Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasna Górę. Przez odmawiany codziennie dziesiątek różańca (w poniedziałek i wtorek na Mszy św. rano od środy popołudniu) łączmy się z pielgrzymami we wspólnej modlitwie zanoszonej do Matki Bożej. Spotkanie dla osób, które wybierają się na pielgrzymkę odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00 w parafii Tęgoborze.
  6. W piątek od 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism religijnych.
  8. Dziękujemy za ofiary składane na cele inwestycyjne oraz za ofiary w kopertach. Za tydzień składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  9. W dniach od 19 do 27 sierpnia odbywać się będzie odpust na Pasierbcu, szczegóły na plakacie.

Nadesłano do ogłoszeń:

Wójt gminy Łososina Dolna zwraca się do mieszkańców gminy z prośbą o zapoznanie się z komunikatem Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska umieszczonym na stronie https://lososina.pl/pl/206/1975/wazny-komunikat-w-sprawie-dk75-sadeczanki-.html dotyczącym budowy drogi DK 75 Brzesko – Nowy Sącz tzw. „Sądeczanki”.