1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

W poniedziałek – Święto Świętego Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Życzymy naszej łososińskiej Służbie Zdrowia opieki i wstawiennictwa u Boga św. Patrona. Wielu Bożych łask oraz opieki naszej Matki Bożej Pocieszenia.

W piątek Uroczystość św. Jana Pawła II

2. W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Misyjny i rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego. Składka na misje z przeznaczeniem na fundusz papieski.

3. Zachęcamy do wspólnotowego odmawiania różańca zarówno w domach – rodzinnie przed obrazem Matki Bożej Pocieszenia, jak i w kościele we wspólnocie parafialnej. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w naszym kościele w dni powszednie o godz. 17 00. W niedzielę o godz. 15 30.

O prowadzenie różańca w tym tygodniu prosimy:

W poniedziałek – Służbę Zdrowia z Łososiny Dolnej.

We wtorek – Krąg Rodzin prowadzony przez Księdza Mariana

We środę – Krąg Rodzin prowadzony przez Księdza Proboszcza

W czwartek –Róża Różańcowa Pani Krystyny Szkarłat

W piątek  – Róża Pana Kazimierza Opoki

W sobotę –  Róża Pana Romana Maciasia

4. Bardzo dziękujemy osobom, które w minionym tygodniu pracowały dla dobra naszej parafii. Panu Marianowi Salamonowi dziękujemy za piękne odnowienie krzyża misyjnego. Panom Markowi Połomskiemu i Piotrowi Prusakowi za pomoc w transporcie i montażu krzyża. Bardzo dziękuję Panu Józefowi Bednarkowi za ofiarowanie piasku do zasypania kostki po czyszczeniu oraz osobom, które ten piasek rozsypały, zasypały spoiny i posprzątały. Dziękuję Panu Stanisławowi Litwińskiemu za przywiezienie ziemi i zasypanie dołu po starym kościele. Było to zalecenie wizytacyjne. W końcu dziękuję Paniom z Caritas za przygotowanie poczęstunku dla naszych seniorów po nabożeństwie różańcowym. Dziękuję także za pomoc Panu Dyrektorowi Szkoły Podstawowej Zbigniewowi Rusnakowi oraz Pani Małgorzacie Rębiasz. Polecamy wszystkich darczyńców naszej parafii w modlitwie nowennowej do Matki Bożej Pocieszenia.

5. W najnowszym GOŚCIU NIEDZIELNYM polecamy teksty o św. Maksymilianie Marii Kolbem, który 50 lat temu został błogosławionym. Traktory i dyplomy – rzecz o polskim rolnictwie. Sekrety rajów podatkowych oraz reportaż o CZERWIŃSKU, gdzie jest tak jak u nas znajduje się cudowny wizerunek Matki Bożej Pocieszenia. Zachęcamy także do korzystania ze strony internetowej Gościa Niedzielnego. Mamy też do nabycia tygodnik IDZIEMY, gdzie przeczytamy Chrystus tak – Kościół nie. Czy może istnieć wiara bez Kościoła? Także Batalia o Turów oraz tygodnik NIEDZIELA, w której znajdziemy bardzo ciekawe teksty o różańcu i św. Janie Pawle II.

7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Przypominamy o uporządkowaniu grobów naszych bliskich. Kartki na wypominki są wyłożone koło gazet. Imiona i nazwiska zmarłych piszemy w mianowniku np. Stanisław Kowalski. Wypominki listopadowe będą odmawiane za zmarłych przez cały miesiąc listopad, roczne w niedziele ciągu całego roku z wyjątkiem wakacji. Wypominki możemy składać u księży lub w zakrystii.

8. Zbiórka aspirantów w sobotę o godz. 9.00 w kościele.

9. 28 października w Tęgoborzy o godz. 10 30 szkolenie rolników w zakresie stosowania środków ochrony roślin. Więcej szczegółów na plakacie w gablocie.

10. W niedzielę 24 października w naszej parafii Caritas parafii Żmiąca będzie po Mszach św. przed kościołem zbierał ofiary do puszek na leczenie 22 letniej Patrycji Tokarz, która zmaga się z agresywną odmianą raka kości.