1. Dzisiaj przypada XV niedziela zwykła roku liturgicznego, po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  2. W tym tygodniu w liturgii przypadają wspomnienia: w poniedziałek św. Brunona z Kwerfurtu, we wtorek św. Andrzeja Świerada i Benedykta – patronów naszej diecezji.
  3. We wtorek na godz. 18.00 serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie. Prosimy zabrać lampiony.
  4. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na cele inwestycyjne i ofiary w kopertach. W przyszłą niedzielę składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
  6. Rozpoczęły się zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. „Eucharystia daje życie” to hasło XXXIX Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej do Częstochowy, która rozpocznie się 17 VIII 2021. Z powodu wirusa pielgrzymka w tym roku będzie miała formę sztafety tzn. każdego dnia 3 grupy będzie przemierzało wyznaczony odcinek trasy i realizowało program pielgrzymki. Pielgrzymi będą dowożeni autokarami, a po apelu wracają do domu, aby kontynuować pielgrzymowanie poprzez uczestnictwo w codziennej Eucharystii w swoim lub innym kościele oraz realizowanie programu dnia korzystając z transmisji radiowych i internetowych oraz specjalnej aplikacji pielgrzymkowej w telefonie. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską do grupy 25 św. Justa (która będzie pielgrzymować w 1 dniu PPT – 17 sierpnia) będą prowadzone w każdej parafii do końca lipca. Można zapisać się także online przez specjalny formularz. Link do formularza będzie podany na Facebooku na profilu Bogusław Tokarz. Koszt uczestnictwa w PPT wynosi 50 zł od osoby. Każde dziecko do kl. VIII włącznie 25 zł. Koszt autokaru na pierwszy dzień pielgrzymowania to 30 zł od osoby, natomiast do Częstochowy 50 zł od osoby. Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką odbędzie się 13 sierpnia br. (piątek) o godz. 20.00 w naszym kościele.