1. Rozpoczynające się na polach żniwa pobudzają nas do refleksji dotyczącej owocności naszej wiary i życia. Zwłaszcza, że dzisiejsza liturgia słowa ukazuje również obraz żniw. Zadajmy sobie pytanie: jak to jest z naszą wiarą? Jakiego rodzaju glebą jest nasze serce.
 2. Cieszymy się obecnością w naszej Szkole OAZY z Tarnowskich Gór. Jest to młodzież klas VII i VIII Szkoły Podstawowej oraz młodzież Szkół Średnich z księdzem Pawłem. Prosimy młodzież naszej Parafii aby życzliwością, kulturą pomogła w owocnym przeżyciu wakacji z Bogiem naszym Gościom.
 3. W nadchodzącym tygodniu przeżywamy:
  W środę o godz. 17 30 różaniec i nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. Po niej Msza Święta w intencjach nowennowych.
  W czwartek wspomnienie bł. Czesława.
  W piątek od godz. 15 00 do godz. 17 30 Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17 30 Różaniec do Krwi Chrystusa oraz konferencja Siostry Krystyny Adoratorki Krwi Chrystusa z Częstochowy. Po Mszy Świętej o godz. 18 00 spotkanie na plebanii Adoratorek Krwi Chrystusa i chętnych.
  W sobotę Święto Marii Magdaleny.
  W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Także po wszystkich Mszach Świętych błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych z okazji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców (wtorek 25 lipca).
 4. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Zapisy przez cały lipiec w kancelarii parafialnej. W sierpniu już tylko u Księdza Przewodnika w Tęgoborzy.
 5. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę a przeznaczone na WSD w Tarnowie. Bóg Zapłać za ofiary złożone tydzień temu na tacę, a przeznaczone na cele inwestycyjne (remont dachu kościoła). Zebrano 14 870 zł + 5 Euro i 5 USD.
  Trwają prace na dachu kościoła. W tym tygodniu dzięki zwyżce, której użyczył nam nieodpłatnie Pan Andrzej Pawłowski, Sołtys z Bilska, wykonano obróbki w bardzo trudno dostępnych miejscach. Zostały zamontowane m.in. małe rynienki. Bardzo dziękujemy Panu Andrzejowi za ułatwienie wykonania wielu prac.
  Rozpoczęliśmy naprawę najbardziej zniszczonych stopni na schodach głównych do kościoła, tylko tych, które zagrażają naszemu bezpieczeństwu. Jest to naprawa doraźna, do czasu remontu generalnego. Pracy podjął się Pan Kamieniarz Eugeniusz Romańczyk za co już z góry dziękuję.
  Otrzymaliśmy bardzo radosną wiadomość, że z Polskiego Nowego Ładu dla kultury otrzymamy na konserwację gotyckiego obrazu Matki Bożej Pocieszenia oraz wykonanie potrzebnych zabezpieczeń ponad 130 000 zł. Bardzo dziękujemy Panu Wójtowi Andrzejowi Romankowi za poparcie i pilotowanie naszego wniosku.
 6. W wieku 71 lat z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszła do wieczności ŚP KRYSTYNA PAJOR z Bilska. Dobry Jezu a nasz Panie …
  WSZYSTKIM ŻYCZYMY DOBREJ, ŚWIĘTEJ NIEDZIELI.