1. Kontynuując rozważanie dotyczące obsiewania naszych serc Słowem Bożym – które znajdujemy w liturgii Słowa – dziś dochodzimy do momentu, w którym uświadamiamy sobie, że sensem zasiewu jest zebranie dobrego plonu. Potrzeba więc zadać sobie zasadnicze pytanie: jaki plon przynosi zasiana w moim sercu wiara?

2. Dzisiaj Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Po wszystkich Mszach Świętych błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych z okazji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców (wtorek 25 lipca). Otrzymamy pamiątkowy brelok z św. Krzysztofem i Matką Bożą Pocieszenia. Ofiary składane przy okazji błogosławieństwa pojazdów przeznaczone są na zakup środków transportu dla misjonarzy. Misjonarze w naszym imieniu Ewangelizują Świat. W dzisiejszych czasach jest to niemożliwe bez pojazdu: roweru, motocykla, łódki, samochodu. Pomóżmy głosić współczesnemu niejednokrotnie udręczonemu człowiekowi Dobrą Nowinę.

3. Cieszymy się obecnością w naszej Szkole OAZY z Tarnowskich Gór, z Parafii NSPJ i Matki Bożej Fatimskiej. W minionym tygodniu gościliśmy młodzież z Księdzem Pawłem. Obecnie gościmy dzieci ze Szkoły Podstawowej z Księdzem Proboszczem.

4. W nadchodzącym tygodniu przeżywamy:W poniedziałek św. Kingi, dziewicy, patronki diecezji.W wtorek święto św. Jakuba ApostołaW środę św. Joachima i Anny, rodziców NMP. O godz. 17 30 różaniec i nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. O prowadzenie różańca prosimy różę św. Anny. Po niej Msza Święta w intencjach nowennowych. W piątek od godz. 15 00 do godz. 18 00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W sobotę wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.

5. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Zapisy przez cały lipiec w kancelarii parafialnej. W sierpniu już tylko u Księdza Przewodnika w Tęgoborzy.

6. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę. Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach. Trwa naprawa dachu. Zniszczenia na dachu przy wierzy są bardzo duże. Możemy zobaczyć liczne w tym miejscu nowe wstawki. Doraźnie zostały naprawione schody. Pracę tę bezinteresownie wykonał Pan Eugeniusz Romańczyk. Dziadek naszego ministranta Filipa Górowskiego. Bardzo dziękujmy.

7. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: W wieku 84 lat ŚP Maria Grzegorzek. W wieku 93 lat ŚP Maria Czyżycka W wieku 84 lat ŚP Janina Słomka. Pogrzeb Zmarłej Janiny jutro. O godz. 14 30 różaniec. O godz. 15 00 Msza Święta. Wszystkie Zmarłe pochodziły z Bilska. Dobry Jezu a nasz Panie … WSZYSTKIM ŻYCZYMY DOBREJ, ŚWIĘTEJ NIEDZIELI.