1. Panie, naucz nas się modlić, ta prośba znajduje się w centrum dzisiejszej liturgii Słowa. Niewątpliwie duchową podstawą wiary jest modlitwa, o której zwłaszcza w czasie wakacji nie należy zapominać. Warto więc postawić sobie kolejne pytanie, a mianowicie: na ile wspomagam swoją wiarę przez modlitwę? Przypominamy o modlitwie porannej i wieczornej, ale także i tej w ciągu dnia choćby modlitwie Anioł Pański, którą możemy odmawiać trzy razy w ciągu dnia: rano, w południe i wieczorem. Nie zapominajmy o innych formach modlitwy: różańcu świętym oraz koronce do Miłosierdzia Bożego.

2. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Ustanowił to święto Papież Franciszek, 21 stycznia 2021 roku. Wszystkim Babciom i Dziadkom z naszej Parafii składamy serdeczne życzenia: zdrowia, radości z wnuków oraz Bożej opieki na każdy dzień jak najdłuższego życia!

3. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów. Otrzymamy do samochodów małe ikony z wizerunkiem naszej Matki Bożej Pocieszenia. Ofiarami złożonymi z racji poświęcenia pojazdów wesprzemy misjonarzy w pozyskaniu niezbędnych dla nich środków transportu.

4. W tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: W poniedziałek święto Świętego Jakuba Apostoła.We wtorek św. Joachima i Anny, rodziców NMP.W środę o 17 30 różaniec o prowadzenie, którego prosimy Różę Różańcową Bł. Róży Czackiej. O 18 00 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia i Msza Święta. Zapraszamy dzieci!!! W piątek wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza. O godz. 15 00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja do godz. 18 00.

5. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę z Tarnowa na Jasną Górę.

6. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na tace i ofiary w kopertach. W minionym tygodniu wykonaliśmy 130 metrów ogrodzenia za budynkami gospodarczymi. Bardzo dziękuję FIRMIE naszego Parafianina Pana Stanisława Szewczyka za bardzo starannie wykonane prace.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W GOŚCIU NIEDZIELNYM polecamy między innymi rozmowę o tym, dlaczego tak trudno głosić Ewangelię młodzieży i jak to – mimo trudności – robić. W NIEDZIELI i IDZIEMY Starość jako powołanie. Dziadkowie są jak cenne okruchy chleba pozostawione na stole naszego życia.