1. Informujemy ze Msza sw. dla rolnikow w niedziele u Fary , w której bierze udział Zespół Jakubkowianie będzie o godz. 9.00, a nie o 11.00 jak było ogłoszone.
 2. Czas wakacji to okres, w którym podejmujemy różnego rodzaju poszukiwania, poczynając od ciekawych miejsc, poprzez ciekawych ludzi, ale znaleźć chcemy prawdziwy skarb. Do takiego działania zachęca nas również i dzisiejsza liturgia słowa. Przez cały najbliższy tydzień WIELKI ODPUST KU CZCI PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO w Nowym Sączu. Program odpustu na plakacie w gablocie i w internecie. W przyszłą niedzielę w uroczystej sumie o godz. 11 00, weźmie udział Zespół Regionalny JAKUBKOWIANIE z Łososiny Dolnej.
 3. W nadchodzącym tygodniu przeżywamy:
  W poniedziałek św. Ignacego z Loyoli, kapłana.
  We wtorek św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dok. Kościoła. Rozpoczynamy miesiąc dobrowolnej abstynencji. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można zyskać za siebie albo za zmarłych tzw. odpust Porcjunkuli (odpust zupełny) udzielony za pobożne nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i odmówienie w tym czasie Ojcze Nasz i Wierzę. Do tych dwóch modlitw, które łączą się z nawiedzeniem kościoła należy dodać pozostałe warunki konieczne do zyskania odpustu: wykluczenie przywiązania do grzechu, spowiedź sakramentalna, Komunia Święta oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego (np. Zdrowaś Maryjo).
  W środę o godz. 17 30 różaniec. Prowadzi Róża Różańcowa Świętej Kingi (Zelatorka Pani Józefa Groń). O godz. 18 00 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia i Przeczystego Serca św. Józefa. Msza Święta w intencjach nowennowch.
  W Pierwszy Czwartek miesiąca. O godz. 17 00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji powołań. Od godz. 17 00 okazja do spowiedzi. Od godz. 20 00 do godz. 21 00 GODZINA ŚWIĘTA. To jedna z praktyk wynagradzających Jezusowi Chrystusowi. Polega na czuwaniu z czwartku na piątek. Podczas tego nabożeństwa rozważa się konanie Jezusa, modlitwę w ogrodzie oliwnym oraz Jego mękę i śmierć. Praktykowanie Godziny Świętej odbywa się poprzez adorację Najświętszego Sakramentu. Pan Jezus w Wielki Czwartek powiedział do św. Piotra: Tak, jednej godziny nie mogliście czuwać ze mną. Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie. Zapraszamy do modlitwy.
  W pierwszy piątek od godz. 7 00 całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Od godz. 8 00 kapłani udadzą się do chorych (ks. Paweł, Ks. Marian). Od godz. 10 00 ks. Paweł uda się do chorych, których zazwyczaj odwiedza ks. Proboszcz. Od godz. 17 00 Spowiedź Święta. Na Mszach Świętych o godz. 6 30 i godz. 18 00 modlitwa wynagradzająca oraz modlitwa za misje i misjonarzy.
  W pierwszą sobotę o godz. 17 00 Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.
  Za tydzień w I niedzielę sierpnia ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO.
 4. Kończą się zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę w parafii (zapisało się 23 osoby). W sierpniu zapisy tylko u Księdza Przewodnika w Tęgoborzy. Spotkanie przed pielgrzymkowe 13 sierpnia o godz. 15 00 w Tęgoborzy.
 5. Bóg Zapłać za ofiary złożone dziś na tacę. Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach.
 6. W dniach 23-24 września organizowana jest pielgrzymka autokarowa do stolicy Czech PRAGI do SANKTUARIUM DZIECIĄTKA JEZUS. Chcemy sprowadzić figurę JEZULATKA do naszego kościoła. Koszt wyjazdu 650 zł + 45 EU. Zapisy w zakrystii.
 7. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności ZOFIA KUŹMA (w wieku 83 lat, zam. Bilsko 117) i MARTA BEDNAREK (w wieku 51 lat, zam. Łososina Dolna 101). Na naszym cmentarzu została także pochowana ZOFIA BEDNAREK (pochodząca z Łososiny a mieszkająca w Gródku nad Dunajcem) Dobry Jezu a nasz Panie … Za wszystkie Zmarłe w lipcu zamówiono 1170 Mszy Świętych. Przekazaliśmy je do odprawienia poza parafią.
  WSZYSTKIM ŻYCZYMY DOBREJ, ŚWIĘTEJ NIEDZIELI.