1. Dzisiaj przypada XVII niedziela zwykła roku liturgicznego. Po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców. Można też złożyć ofiary, 1 grosz za każdy szczęśliwie przejechany kilometr, na rzecz inicjatywy MIVA Polska, aby wspomóc zakupy środków transportu dla misjonarzy. Także po Mszy św. zbiórka do puszek na poszkodowanych przez burze i nawałnice w Europie.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypadają wspomnienia: w poniedziałek św. Joachima i Anny – rodziców Najświętszej Maryi Panny, w czwartek św. Marty, w sobotę św. Ignacego z Loyoli.
  3. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na tacę i ofiary w kopertach. Dziękujemy także za ofiary, którymi wspieramy poszkodowanych przez burze i nawałnice oraz ofiary składane na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  5. Przypominamy, że rozpoczęły się już zapisy na XXXIX Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 13 sierpnia o godz. 20.00 w naszym kościele.