1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła:
  W poniedziałek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego. W poniedziałek, 1 sierpnia, obchodzimy także kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
  W środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia i Nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa. O prowadzenie różańca, o godz. 17 30 prosimy Różę Różańcową św. Anny (Pani Zelatorki Marii Zelek). Zauważyliśmy dobry znak. Na ostatniej Nowennie było więcej dzieci. Bóg zapłać Babciom i Dziadkom za przyprowadzenie Wnuków. Kontynuujmy to dobre dzieło katechizacji dzieci.
  W czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya. Święto patronalne proboszczów.
  W sobotę święto Przemienienia Pańskiego. Skutkiem tego święta w naszych czasach, jest między innymi sierpniowa zachęta Kościoła do abstynencji od napojów alkoholowych i wyjścia z tragedii uzależnienia wielu rodzin. Z sierpniem wiąże się również dzieło przemiany naszej Ojczyzny, zapoczątkowane w pamiętnym sierpniu 1980 roku. Chciejmy i my, w tym czasie, podejmować działania, które pomogą nam przemienić nasze życie i zbliżyć się jeszcze bardziej do Boga i człowieka. Takim dziełem może być piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Dotychczas zapisało się w naszej Parafii na Pielgrzymkę 14 osób. Nadal trwają zapisy. Zachęcamy do udziału w Pielgrzymce szczególnie młodych z naszej Parafii.
 2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota sierpnia.
  Spowiedź przed pierwszym piątkiem: w środę, czwartek i piątek od godz. 17 00. W czwartek o godz. 17 00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w intencji powołań. W pierwszy piątek Msze Święte wynagradzające NSPJ o godz. 6 30 i 18 00. Będziemy modlili się w intencji Misji Świętych i składali ofiary na ten cel. Od godz. 8 00 udamy się z posługą sakramentalną do chorych. O godz. 15 00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka i Adoracja do godz. 18 00.
  W pierwszą sobotę od godz. 17 00 Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 3. Przez cały tydzień (od dzisiejszej niedzieli do przyszłej) odpust ku czci Przemienienia Pańskiego w bazylice w Nowym Sączu. Zachęcamy do udziału. Szczegółowy program na afiszu w gablocie i na stronie internetowej bazyliki w Nowym Sączu. Udział w tych uroczystościach pomoże nam doświadczyć Chrystusa jako Boga i Jego działania leczącego człowieka z chorób duszy i ciała.
 4. Z myślą o kierowcach, w zakrystii do nabycia ikony Matki Bożej Pocieszenia. Ta mała ikona może być także pięknym prezentem dla naszych bliskich i znajomych.
  Ofiarami złożonymi z racji ich nabycia wspieramy misjonarzy w pozyskaniu niezbędnych dla nich środków transportu.
 5. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary i ofiary w kopertach złożone w minioną niedzielę.Bóg zapłać za kwiaty i ich ułożenie. Od środy trwają prace przygotowawcze do remontu dachu naszego kościoła. Zostały przywiezione deski, rusztowania, potrzebne maszyny. Suchych desek 32 będziemy potrzebowali więcej. Od poniedziałku rozpoczną się prace na wysokości. Bardzo proszę o modlitwę w intencji powodzenia tych prac.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W GOŚCIU NIEDZIELNYM można przeczytać między innymi o tym, jak chronić młodzież przed uzależnieniem od alkoholu oraz innych substancji. W NIEDZIELI i IDZIEMY tematem przewodnim jest 78 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.
 7. 21 lipca, w dalekiej Kolumbii zmarł w wieku 89 lat nasz Rodak, Ksiądz IGNACY JAROSZ Redemptorysta – Anachoreta. Pogrzeb odbył się w miejscowości Cali 23 lipca. Link z transmisji uroczystości pogrzebowych https://youtu.be/iBM6zlvrPTg
 8. We wtorek przypada 41 rocznica śmierci ks. Franciszka Mazura proboszcza w Łososinie Dolnej w latach 1959-1978. DOBRY JEZU A NASZ PANIE DAJ IM WIECZNE SPOCZYWANIE. NIECH ODPOCZYWAJĄ W POKOJU WIECZNYM. AMEN.