1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 7 00 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 14 30 w naszym kościele spotkanie organizacyjne z Księdzem Przewodnikiem przed Pieszą Pielgrzymką Tarnowską na Jasną Górę dla Grupy numer 25 ŚWIĘTY JUST. Ostatnia okazja do zapisania się na Pielgrzymkę.
  W tym tygodniu w Liturgii Kościoła:
  W poniedziałek, 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte jak w każdą niedzielę, o godz. 7 00, 9 00, 11 00 i 16 00. Jest to święto obowiązkowe. Po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo ziół i kwiatów.
  W środę wspomnienie św. Jacka. Rano, o godz. 7 00 w Tarnowie, Msza Święta na rozpoczęcie Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. O godz. 18 00 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. O prowadzenie różańca, o godz. 17 30 prosimy Apostolat Matki Bożej Pielgrzymującej. Będziemy modlili się m.in. w intencji naszych Pielgrzymów.
  W sobotę wspomnienie św. Bernarda, opata i Doktora Kościoła.
 2. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tace, a przeznaczone na remont dachu naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiarowane kwiaty oraz za ich ułożenie. Bóg zapłać za ofiarowane nowe szklane flakony. Bardzo dziękuję pewnej Rodzinie z naszej Parafii za ufundowanie 10 świec oraz świecznika do ołtarza Matki Bożej Pocieszenia (5 000 zł).
 3. W tygodniu trwały prace remontowe na połaciach południowych dachu naszego kościoła. Dekarze podkreślają duże skomplikowanie architektoniczne dachu. W związku z tym zastosowanie nowego pokrycia wcale nie rozwiązałoby wszystkich problemów technicznych. Chwalą staranne deskowanie pod blachę i zastosowanie między deskowaniem a blachą papy bitumicznej, która uchroniła deskowanie przed zniszczeniem, i które dzięki temu jest w bardzo dobrym stanie. Wymieniono kilkadziesiąt uszkodzonych fragmentów pokrycia. Małe pęknięcia są lutowane. Stara blacha dobrze się zagina. Jest plastyczna. Nie pęka. Dekarze wybudowali dwa kominy wentylacyjne. Remontują komin z kotłowni. Zostanie on ocieplony, odeskowany i pokryty blachą miedzianą. Mimo ogrzewania kościoła gazem pozostawiamy komin do pieca węglowego. Niektórzy z naszych parafian pytają czy te nowe fragmenty blachy będą pomalowane? Blachy miedzianej nie malujemy. Ona z czasem pokrywa się tzw. patyną. Stanie się to po około 2-3 latach. Zauważono, że potrzebne będzie wykonanie wcięć w murze na wieżach kościoła, aby woda nie wlewała się po murze za blachę. Wieża – dzwonnica pracuje na osobnym fundamencie. Jej połączenie z połaciami dachowymi musi być elastyczne.
  Ponadto w tym tygodniu Firma z Krakowa wykonała instalację do oświetlenia gablot. Dziękuję Panu Marianowi Salamonowi za pomoc w tych pracach. Za pomalowanie ściany po wykuciu bruzdy na przewody elektryczne. Obecnie gabloty są w renowacji u Pana Mariana. Panu Marcinowi Mastalerzowi dziękuję za naprawienie ławki przyściennej.
  Dziękuję naszym Parafianom, Panom Janowi Pajorowi, Kazimierzowi Jasnosowi, Janowi Jasnosowi oraz Tadeuszowi Salamonowi za uporządkowanie terenu za budynkami gospodarczymi. Dziękuję za użyczenie specjalistycznego sprzętu oraz pocięcie i wywiezienie ogromnej sterty gałęzi.
 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy dzisiejszy numer Gościa Niedzielnego z kolejną płytą z cyklu Biblia Audio, a na niej trzy księgi mądrościowe: Księga Hioba, Księga Psalmów i Księga Przysłów. W Niedzieli: Dlaczego lubimy pielgrzymować? W Idziemy: CUD, który zatrzymał Rosję w 1920 roku. Bardzo aktualny temat w kontekście wojny na Ukrainie. Oby Maryja wyprosiła u Boga taki cud naszym braciom Ukraińcom.