1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

We wtorek święto św. Bartłomieja Apostoła.

We czwartek Uroczystość NMP Częstochowskiej.

W piątek św. Moniki.

2.W sobotę św. Augustyna bpa i dra Kościoła.W środę 25 sierpnia zakończenie Pieszej Pielgrzymki z Tarnowa na Jasną Górę. Bardzo dziękujemy naszym pielgrzymom za modlitwę i za liczne pozdrowienia z trasy pielgrzymki. Jednocześnie inormujemy, że ze względu na sytuację epidemiczną oraz sztafetową formę pielgrzymki nie organizujemy wyjazdu autokarowego na Jasną Górę w dniu zakończenia pielgrzmki. Na taki wyjazd mogli się zapisać nasi pielgrzymi na spotkaniu przedpielgrzymkowym. Zapisało się 50 osób. Wyjazd z Łososiny w środę o godz. 6 00. Jeżeli pielgrzymka wróci w następnych latach do tradycyjnej formy to będziemy organizowali takie wyjazdy.    

3.W środę w naszym kościele o godz. 18 00 Nowenna do MB Pocieszenia. Pół godziny wcześniej różaniec prowadzony przez Apostolstwo MB Pielgrzymującej. Będziemy łączyli się duchowo z pielgrzymami zgromadzonymi na Jasnej Górze w Wigilię Uroczystości NMP Częstochowskiej.

Przed nami ważne dni. Od 27 do 31 sierpnia rekolekcje przed wizytacją kanoniczną, odpustem i beatyfikację Sług Bożych Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej. W tym tygodniu dotarł  do rodzin naszej parafii program rekolekcji. Bardzo dziekuję naszym panom listonoszom. (Jutro o godz. 10 00 błogosławieństwo nowej poczty). Program jest także do zabrania ze stolików. Na stolikach znajdziemy także Gościa Niedzielnego (w nim przeczytamy między innymi wspomnienie o zmarłym arcybiskupie Henryku Hoserze oraz o tym jak skutecznie przekazywać wiarę w rodzinie). Modlitewniki: Jak wytrwać w chorobie oraz książkę Wszystko o św. Józefie (ofiara dowolna, a dla parafian, którym patronuje św. Józef niech to będzie prezent z okazji ROKU ŚWIĘTEGO JÓZEFA.

Przed nami wizytacja kanoniczna. Przeprowadzi ją ks. bp Stanisław Salaterski. Pierwszy dzień wizytacji będzie w 1 piątek (3 września). O godz. 17 00 spotkanie na plebanii z Radą Parafialną. O godz. 18 00 Ksiądz Biskup będzie przewodniczył Mszy Świętej, na którą zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, młodzież LSO, DSM. Drugi dzień wizytacji będzie w niedzielę 5 września.To dzień odpustu ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Msze Święte o godz. 7 00 (zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe), o godz. 9 00, godz. 11 00 i o godz. 15 00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Msza Święta dożynkowa w intencji rolników, sadowników, działkowiczów z terenu Gminy Łososina Dolna. Po Mszy Świętej uroczysta procesja. Więcej na temat wizytacji w przyszłą niedzielę.

Dziękuję nowożeńcom za piękne kwiaty, które są przy ołtarzu. Dziękuję Pani Małgorzacie Salamon za wykonanie nowych siedzisk na sediliach w prezbiterium oraz przy ołtarzu Matki Bożej. Siedziska przy ołtarzu Matki Bożej to dar Pani Małgorzaty. Bóg Zapłać. Od jutra rozpoczynamy montaż dodatkowego oświetlenia w prezbiterium kościoła, aby ukazać w prezbiterium piękno krzyża, figur naszych Patronów oraz obrazu Matki Bożej Pocieszenia. Doświetlimy także ołtarz, ambonkę, chrzcielnicę, figurę MB Fatimskiej oraz obraz św. Jana Pawła II i prospekt organowy. Mam nadzieję na ciekawe efekty świetlne, które pomogą nam wydobyć najważniejsze elementy wystroju kościoła. Pomogą nam tym samym w modlitwie. Ciekawe efekty świetlne zobaczymy już w czasie rekolekcji. Jeżeli będą zadawalające to w listopadzie doświetlimy jeszcze Stacje Drogi Krzyżowej i strop kościoła. Trwają także prace nad przygotowaniem nowego mechanizmu do odsłanania obrazu połączonego z fanfarami. Wszystko to Kochani dzięki waszej ofiarności. Bóg Zapłać.      

  • Do odbioru w zakrystii obrazy Matki Bożej Pocieszenia we wszystkich formatach. Przyniesiemy je w ostatnim dniu rekolekcji do uroczystego błogosławieństwa.
  • Ogłoszenie z zewnątrz: O AKCJI SZCZEPIEŃ PRZY PARAFIACH w niedzielę 29 sierpnia od 8 00 do 13 00..