1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Pocieszenia. O godz. 14 00 Msza Święta dziękczynna za urodzaje, po Mszy Świętej procesja. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 16 00. Księdzu Profesorowi Jan Szczychowi dziękujemy za wygłoszone kazanie odpustowe. W zakrystii są do nabycia obrazy Matki Bożej Pocieszenia.
  2. Z radością informuję o pozytywnym rozpatrzeniu przez Matkę Generalną Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia naszej prośby dotyczącej przekazania relikwii św. Siostry Faustyny do kultu publicznego w naszej Parafii. Z uwagi na praktykowanie w naszej Parafii nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego i cześć do Siostry Faustyny zostanie nam przekazana cząstka relikwii ex ossibus (z kości). Nie mielibyśmy tych cennych relikwii gdyby nie wstawiennictwo, modlitwa, realizacja życiowego powołania w Zgromadzeniu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przez naszą Rodaczkę Siostrę Simonę. Bardzo Siostrze dziękujemy. Mamy możliwość uroczystego odebrania relikwii w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Dlatego w najbliższym możliwym terminie zorganizujemy pielgrzymkę do Łagiewnik. Szczegóły postaram się podać za tydzień.   
  3. Za względu na to, iż na planowaną we wrześniu Pielgrzymkę do Pragi zapisało się tylko 30 osób jesteśmy zmuszeni ją przełożyć na późniejszy termin. Wydaje się, że takim dobrym terminem, w kontekście nawiedzenia Sanktuarium Dzieciątka Jezus, będzie początek grudnia, kiedy to w Pradze organizowane są znane na cały świat Jarmarki Bożonarodzeniowe.        
  4. Z radością informujemy, że Rektor WSD w Tarnowie ks. dr Jacek Soprych skierował do naszej Parafii na dwutygodniową praktykę duszpastersko-katechetyczną Alumna V roku Seminarium Arkadiusza Sopatę. Ksiądz Arkadiusz pochodzi z Parafii Kamienica. Księże Arkadiuszu, życzymy miłego i owocnego pobytu w naszej Parafii.
  5. W poniedziałek o godz. 8 00 Msza Święta na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. Zapraszamy wszystkich Nauczycieli, Pracowników i Uczniów naszej Szkoły.
  6. W środę o godz. 17 30 różaniec, o godz. 18 00 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia oraz Przeczystego Serca Świętego Józefa. Po niej Msza Święta w intencjach nowennowych. O prowadzenie różańca prosimy Różę Różańcową NMP (Zelatorka Pani Zofia Szewczyk).
  7. W czwartek I września, o godz. 17 00 wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań.  
  8. W piątek Uroczystość Narodzenia NMP. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6 30 i godz. 18 00. W kościele na Juście Uroczystość odpustowa. W tym dniu nie ma postu. O godz. 15 00 Koronka i Adoracja.
  9. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 7 00 zmiana tajemnic różańcowych. Na wszystkich Mszach Świętych składka na cele inwestycyjne.   
  10. Życzymy wielu łask Bożych z racji dzisiejszej Uroczystości odpustowej ku czci Matki Bożej Pocieszenia.