1. W tym tygodniu:

W poniedziałek Spowiedź rekolekcyjna oraz przed Nowym Rokiem Szkolnym, przed Pierwszym Piątkiem września, odpustem ku czci Matki Bożej Pocieszenia i czekającą nas wizytacją kanoniczną. Będą zaproszeni spowiednicy z Dekanatu. 

We wtorek na Mszach Świętych o godz. 7 00, 10 00, 18 00 zakończenie rekolekcji. Zyskamy odpust zupełny. Przyniesiemy obrazy Matki Bożej Pocieszenia do uroczystego błogosławieństwa (Małe i średnie. Duże, aby ich nie uszkodzić pozostawmy w domu!!!). Taca zbierana na Mszach Świętych będzie tradycyjnie przeznaczona na potrzeby związane z rekolekcjami.

W środę rocznica wybuchu II wojny światowej. Na Mszach Świętych będziemy się modlili w intencji poległych w obronie Ojczyzny we wrześniu 1939 roku.  O godz. 8 00 Msza Święta na rozpoczecie Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego. Zapraszamy nauczycieli i rodziców. O godz. 18 00 Nowenna do MB Pocieszenia. Pół godziny wcześniej różaniec prowadzony przez Apostolstwo MB Pielgrzymującej

2. W Pierwszy Czwartek Miesiąca będziemy się modlili w intencji powołań. Od 17 00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 18 00 Msza Święta.

3. W Pierwszy Piątek okazja do spowiedzi będzie tylko rano od godz. 6 00 do godz. 7 00.    

4. Przed nami wizytacja kanoniczna, którą przeprowadzi Ksiądz Biskup Stanisław Salaterski. Pierwszy dzień wizytacji będzie miał miejsce 3 września (Pierwszy Piątek). O godz. 17 00 spotkanie na plebanii z Radą Parafialną. O godz. 18 00 Ksiądz Biskup będzie przewodniczył Mszy Świętej, na którą zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, młodzież LSO, DSM.

Drugi dzień wizytacji będzie w niedzielę 5 września.To dzień odpustu ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Msze Święte o godz. 7 00 (zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe), o godz. 9 00, o godz. 11 00 i o godz. 15 00 Uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa Stanisława Salaterskiego w intencji rolników, sadowników, działkowiczów z terenu Gminy Łososina Dolna. Po Mszy Świętej uroczysta procesja. Zapraszamy.

5. W pierwszą sobotę o godz. 8 00 udamy się do tych chorych, którzy nie byli na wczorajszej Mszy Świętej dla osób starszych. Proszę tych chorych zgłosić w Zakrystii. W pierwszą sobotę o godz. 17 00 Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca. O godz. 18 00 Msza Święta.

6. Dziękuję właścicielowi Sklepu Groszek za ufundowanie usługi mycia kostki brukowej wokół kościoła. Dziękuję Panu Andrzejowi Pawłowskiemu za wymianę uszkodzonych w czasie gradu opraw latarni. W tygodniu zamontowaliśmy dodatkowe oświetlenie prezbiterium kościoła oraz obrazu i ołtarza Matki Bożej Pocieszenia. Pięknie oświetlony został prospekt organowy (wychodząc z kościoła spójrzmy na niego). Ponieważ słyszę dużo pozytywnych opinii na temat nowego oświetlenia w listopadzie doświetlimy jeszcze Stacje Drogi Krzyżowej i strop kościoła. Będziemy mieli profesjonalnie oświetlony kościół.

7. Do odbioru w zakrystii obrazy Matki Bożej Pocieszenia we wszystkich formatach. Przyniesiemy je w ostatnim dniu rekolekcji do uroczystego błogosławieństwa.