1. Po Mszy Świętej o godz. 7 00 zmiana tajemnic różańcowych: Intencja modlitewna na wrzesień: MÓDLMY SIĘ, ABY LUDZIE, KTÓRZY ŻYJĄ NA MARGINESIE SPOŁECZEŃSTWA, W NIELUDZKICH WARUNKACH EGZYSTENCJALNYCH, NIE BYLI ZAPOMNIANI PRZEZ INSTYTUCJE I BY NIGDY NIE BYLI UWAŻANI ZA POZBAWIONYCH WARTOŚCI.
  2. W Markowej Uroczystości beatyfikacyjne rodziny Ulmów. Transmisja w TVP 1 od godz. 10 00. Wychodząc z kościoła, ze stolików na prasę zabierzmy pamiątkowe obrazki z beatyfikacji.
  3. Dziś rozpoczyna się Tydzień Wychowania, połączony z kwartalnymi dniami modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Przez cały tydzień będziemy polecali Bogu sprawę wychowania młodego pokolenia. Zapraszamy do modlitwy.
  4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
  5. W środę, wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bpa i doktora Kościoła. W naszej Parafii Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18 00 Nowenna do Matki Bożej i Msza Święta. Po Mszy Świętej Procesja Różańcowa.
  6. W czwartek Podwyższenie Krzyża Świętego. O godz. 18 00 Msza Święta w kaplicy na Łącznym (nie ma Mszy Świętej w kościele).
  7. W piątek Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. O godz. 15 00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja do godz. 18 00. Zapraszamy do modlitwy rodziców w intencji swoich dzieci.
  8. W sobotę św. Korneliusza, papieża i Cypriana bpa i męcz.
  9. W przyszłą niedzielę będziemy gościć Księży Chrystusowców z Poznania, którzy przygotują nas na Święcenia Diakonatu Alumna Mateusza Pajora. Zbiórka do puszek na UPJPII.
  10. W sobotę 23 września udamy się z pielgrzymką do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Wyjazd o 7 30. O godz. 10 00 w sanktuarium Msza Święta podczas której zostaną nam przekazane relikwie św. Siostry Faustyny. Po Mszy Świętej prelekcja o św. Siostrze Faustynie. W drodze powrotnej zatrzymamy się w Krakowie. Nawiedzimy kościoły Krakowa. Koszt przejazdu 40 zł. Zapisy w zakrystii.
  11. Bóg Zapłać za składane ofiary na potrzeby inwestycyjne naszej parafii i te na tacę i te w kopertach. Za wywóz śmieci zapłaciliśmy 3 352 zł. Za materiały potrzebne do remontu dachu 3 700 zł. Za wkład kominowy (do pieca gazowego) 5 300 zł.
  12. Bardzo dziękujemy Centrum Kultury i Promocji naszej Gminy za organizację Łososińskiego Święta Plonów. Podziękowanie składam na ręce Pani Dyrektor Moniki Sowy oraz Pani Lidii Adamczyk, która jest autorką Łososińskiego Święta Plonów. Dziękujemy za możliwość tak pięknego wyrażenia Bogu wdzięczności za tegoroczne urodzaje. Dziękuję  wszystkim którzy włączyli się w przygotowanie odpustu oraz dożynek na Boga i Maryi chwałę. Bóg zapłać za złożone dary w kościele i na plebanii przy okazji odpustu. Naszych dobrodziejów polecamy Matce Bożej Pocieszenia na środowych Nowennach. Ponadto dziękujemy za vota przekazane dla Matki Bożej Pocieszenia.
  13. Zachęcamy do lektury prasy: GOŚĆ NIEDZIELNY świętuje swoje stulecie. Stąd numer jubileuszowy: 100 stron na stulecie. W nim specjalny dodatek z okazji beatyfikacji Rodziny Ulmów. W NIEDZIELI i  IDZIEMY również specjalne dodatki z okazji dzisiejszej beatyfikacji. Ponadto w NIEDZIELI relacja o grupie Domowego Kościoła funkcjonującej w naszej Parafii.
  14. W ZAKRYSTII  do nabycia Kalendarz Rolników na 2024 r. (cena 29 zł.).
  15. W wieku 82 lat odeszła do wieczności ŚP WERONIKA PRUSAK z Łososiny Dolnej.