1.W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Pocieszenia. To także 35 rocznica poświęcenia naszego kościoła parafialnego oraz przeniesienia ze starego do nowego kościoła XV-wiecznego obrazu Matki Bożej. O godz. 14 00 Msza Święta dziękczynna za urodzaje. Po niej procesja. Nie będzie już Mszy Świętej o godz. 16 00.

2. W tygodniu:

W środę o godz. 17 30 różaniec, o prowadzenie którego prosimyRóżę Różańcową św. Józefa. Po różańcu Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia oraz Nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa z racji pierwszej środy miesiąca.

W czwartek – Uroczystość Narodzenia NMP, głównej Patronki diecezji tarnowskiej. Msze Święte o 6 30 i 18 00. Po Mszach Świętych poświęcenie ziarna siewnego ku czci Narodzenia NMP. Zapraszamy rolników i wszystkich czcicieli Matki Bożej. W tym dniu odpust ku czci Matki Bożej w kościele na Juście. Msze Święte w kościele na Juście o 7 00, 9 00, 11 00 i 17 00.

W piątek – o godz. 15 00 Wystawienie, Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18 00.

Za tydzień już druga niedziela września. Po Mszy Świętej o godz. 7 00 zmiana tajemnic różańcowych. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona na remont dachu.

3.W minionym tygodniu zakupiliśmy tonę blachy miedzianej oraz potrzebne materiały do budowy kominów wentylacyjnych. Cały czas trwają prace na połaciach południowych. Ilość wymienionych elementów pokrycia świadczy jak bardzo te prace były konieczne. Nowe,błyszczące obecnie, fragmenty pokrycia szybko się spatynują i ujednolici się kolorystyka dachu kościoła. Prace będziemy kontynuować w kolejnych tygodniach, gdyż jest jeszcze wiele do zrobienia.

W tym tygodniu wywieźliśmy śmieci z cmentarza. Bardzo dziękuję Panu Kazimierzowi Jasnosowi za nieodpłatne jak zwykle załadowanie śmieci na samochód.

6. Zachęcamy do nabywania KALENDARZY ROLNIKÓW na 2023 rok (cena 35 zł) oraz lektury prasy katolickiej. W GOŚCIU NIEDZIELNYM warto przeczytać między innymi o beatyfikowanym dziś papieżu Janie Pawle I oraz o problemach szkolnej katechezy. W NIEDZIELI nowy tygodnik BLIŻEJ ŻYCIA Z WIARĄ. W IDZIEMY temat przewodni Kościół naszych marzeń.

OGŁOSZENIE Z POZA PARAFII

DZISIAJ O GODZ. 17 00 MECZ ŁOSOŚ ŁOSOSINA – POPRAD RYTRO.