1. W dniu dzisiejszym zmiana tajemnic różańcowych. Intencja modlitewna: O ZNIESIENIE KARY ŚMIERCI.Módlmy się, aby kara śmierci, która godzi w nienaruszalność i godność osoby, została zniesiona w ustawodawstwie wszystkich państw świata.

2.Rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce (11-17 września)

3. W tygodniu:

We wtorek wspomnienie św. Jana Chryzostoma. W naszej Parafii Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17 30 Różaniec. O godz. 18 00 Msza Święta i Procesja Fatimska. 

W środę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia po Mszy Świętej o godz. 6 30. O godz. 18 00 Msza Święta w kaplicy na Łącznym. Święto Podwyższenia Krzyża Świętego to Święto patronalne tej kaplicy. Zapraszamy wszystkich. Szczególnie mieszkańców Kamyka, Łącznego, Morsztynówki.

W czwartek wspomnienie NMP Bolesnej.

W piątek wspomnienie św. Korneliusza Papieża i Cypriana, bpa i męczennika – o godz. 15 00 Wystawienie, Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18 00. W tygodniu Wychowania zachęcamy, aby rodzice podjęli adorację w intencji dzieci. 

Za tydzień Niedziela Środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.Spotkanie uczestników Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej gr. 25 – św. Just odbędzie się 18 września (niedziela) w Michalczowej. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą w kościele parafialnym w Michalczowej o godz. 14:30.

4. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Uroczystości Odpustowej i Dożynek.Dziękuję LSO, Orkiestrze, Zespołowi Regionalnemu, Pani Lidii Adamczyk z Gminnego Centrum Kultury, dziękujemy za dary złożone przy okazji odpustu. Dziękujemy za dary ofiarne. 

5. Za tydzień spotkanie Rady Parafialnej po Mszy Świętej o godz. 16 00. 

6.Bóg Zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, a przeznaczone na remont dachu kościoła. W minionym tygodniu trwały prace na dachu kościoła. Realizujemy dwa zadania. Pierwsze to uszczelnienie pokrycia. Drugie to wykonanie kominów wentylacyjnych. To wentylacja była tym miejscem przez które woda wlewała się do kościoła. Prace w tym tygodniu były skoncentrowane na kominach wentylacyjnych. Ich budowa poprawi także działanie samej wentylacji.

7. Odnowiliśmy i oświetliliśmy gabloty na wota. Niestety większość wotów uległo zniszczeniu. Nie nadają się do odczyszczenia. Zostaną zachowane. Będziemy mogli ofiarować Maryi nowe wota.

8.Zachęcamy do nabywania KALENDARZY ROLNIKÓW na 2023 rok (cena 35 zł).Do GOŚCIA NIEDZIELNEGO NIEDZIELI IDZIEMY dołączony jest cenny poradnik dla rodziców: DZIECI W WIRTUALNEJ SIECI.