1. Dzisiaj o godzinie 12 00 w świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie uroczystość Beatyfikacji Sług Bożych Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Transmisja w TVP 1. Początek od godz. 12 00. 
 2. Pragnę podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w rekolekcjach PRZEZ MARYJĘ JEDYNEMU BOGU CZEŚĆ I CHWAŁA. Dziękuję za zaangażowanie i pomoc w przywiezieniu do kościoła na nauki i nabożeństwa chorych oraz dzieci. Daliście Drodzy tym samym piękne świadectwo wiary i miłości do Matki Bożej. Dziękuję za zaangażowanie w przebieg wizytacji kanonicznej oraz Uroczystości odpustowej ku czci naszej Matki Bożej Pocieszenia. Dziękuję Radzie Parafialnej. Dziękujemy za dary złożone z racji odpustu i wizytacji (za ofiarowane jarzyny, owoce, nabiał, mięso). Piekarni GRZYB z Tęgoborzy dziękujemy za lody i ciasta. 
 3. Panu Wójtowi Gminy Łososina Dolna Andrzejowi Romankowi, Pani Lidii Adamczyk oraz całemu Centrum Kultury i Promocji Gminy dziękuję za pięknie zorganizowane Łososińskie Święto Plonów. Łososina Dolna umie Boga prosić, umie także pięknie dziękować. Bóg Wam Zapłać. Dziękujemy za przekazane dary ołtarza (do odbioru na plebanii koszyki i serwety). Dziękujemy naszemu zespołowi regionalnemu Jakóbkowianie oraz Orkiestrze Dętej za udział w Liturgii. Ochotniczej Straży Pożarnej za zabezpieczenie uroczystości.  W tym tygodniu:
 4. Od 12 do 18 września Tydzień Wychowania. Na Mszach Świętych będziemy modlili się w sposób szczególny za dzieci, młodzież oraz ich wychowawców.  
 5. W poniedziałek: Wspomnienie św. Jana Chryzostoma bp i doktora Kościoła
 6. O godz. 18 00 Nabożeństwo Fatimskie. Msza Święta i modlitwa różańcowa.
 7. We wtorek: Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 18 00 Msza Święta w kaplicy na Łącznym
 8. W środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej O godz. 18 00 Nowenna do MB Pocieszenia. Pół godziny wcześniej różaniec prowadzony przez Apostolstwo Matki Bożej  Pielgrzymującej.
 9. W czwartek: wspomnienie św. Korneliusza pap. i Cypriana bp i męczennika
 10. W piątek: o 17 45 Koronka do Bożego Miłosierdzia
 11. W sobotę: św. Stanisława Kostki patrona młodzieży polskiej.
 12. W minionym tygodniu została wykonana nowa nawierzchnia asfaltowa na drodze prowadzącej do starej plebanii. Dziękuję za bezinteresowne koordynowanie prac Panu Piotrowi Prusakowi oraz wykonanie robót dodatkowych. Dziękuję wynajmującym lokale (Kwiaciarni KALIA, Zakładowi Pogrzebowemu STYKS, Szkole Językowej Pani Małgorzaty Kołodziej, Firmie NAVIGATOR, Logopedzie Pani Bożenie Szkarłat, Szkole Językowej Pani Joanny Pławeckiej oraz Państwu Marii i Tadeuszowi Saczka) za sfinansowanie tej inwestycji w ponad 50%, pozostała część środków pochodzi z ofiar za wynajm lokali).
 13. Do nabycia w zakrystii obrazy Matki Bożej Pocieszenia we wszystkich formatach.
 14. Na stolikach przy wyjściu z kościoła specjalne numery:  Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli z okazji dzisiejszych beatyfikacji. 
 15. Do nabycia także w cenie 23 złotych ostatnie egzemplarze Kalendarzy Rolnika na 2022 rok.
 16. Za tydzień składka do puszek organizowana przez CARITAS na rzecz uchodźców z Afganistanu.
 17. Dekanalny duszpasterz rodzin w Dekanacie Ujanowice organizuje w niedzielę 26 września wyjazd autokarem na pielgrzymkę rodzin na Jasną Górę. W drodze powrotnej modlitwa w sanktuarium maryjnym w Leśniowie. Informacje i zapisy u p. Kazimiery (tel. 18 549 17 11)
 18. Dzisiaj z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Kazimierz Chochliński, którego pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 14.00, pół godz. wcześniej różaniec.