1. Przeżywamy Światowy DzieńŚrodków Społecznego Przekazu. Patronalne Święto Młodzieży Polskiej. Zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Dzisiaj Spotkanie uczestników Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej gr. 25 – św. Just w Michalczowej. Rozpoczęcie Mszą Świętą w kościele parafialnym w Michalczowej o godz. 14:30. Po Mszy Świętej o godz. 16 00 spotkanie Rady Parafialnej.

3. W tym tygodniu w liturgii:

We wtorek wspomnienie św. Męczenników Koreańskich.

W środę Święto Mateusza Apostoła i Ewangelisty. O godz. 17 00 spotkanie inauguracyjne formacji DSM na plebanii. O 17 30 różaniec poprowadzą Dziewczęta z DSM. Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia po niej Msza Święta w intencjach nowennowych. Na różaniec oraz nowennę i Mszę Świętą zapraszamy Dzieci klas III z Rodzicami w ramach przygotowania do I spowiedzi i Komunii Świętej. Dzieci otrzymają Modlitewniki.

W piątek wspomnienie św. Ojca Pio.

3. Bóg Zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę. W minionym tygodniu  trwały prace na dachu kościoła. Prace na połaciach południowych potrwają jeszcze około 2 dni, po czym blacharze przejdą na połać północną. Od południa pozostanie do wykonania kosz oraz rynny na dachach nad zakrystią i wejściem od południa. Oględziny mniejszej wieży wykazały, że potrzebny będzie remont krzyża. Dekarze zauważyli oderwane fragmenty blachy, za które wlewa się woda i niewykluczone, że plama na sklepieniu nad prezbiterium pochodzi z tego przecieku.   

8. Zachęcamy do nabywania KALENDARZY ROLNIKÓW na 2023 rok (cena 35 zł). W GOŚCIU NIEDZIELNYM dodatek BIBLIA AUDIO (Księgi Historyczne cz. II). W NIEDZIELI Media z Misją. IDZIEMYczemu służą media.