1. Dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomagają uchodźcom wojennym. Polecajmy w naszych modlitwach uchodźców z Ukrainy, aby nastał w ich Ojczyźnie upragniony pokój i aby mogli wrócić do swoich domów.
  2. Wczoraj miała miejsce pielgrzymka do Łagiewnik. Podczas Mszy Świętej odebraliśmy od Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia relikwie św. Siostry Faustyny. Razem z nami modliła się nasza Rodaczka Siostra Simona Kras. Bardzo dziękuję wszystkim Pielgrzymom, którzy byli delegatami naszej Parafii po odbiór drogocennych relikwii. Listę pielgrzymów zachowamy w Archiwum Parafialnym. Msza Święta za Pielgrzymów i ich Rodziny zostanie odprawiona w naszym kościele 5 października (we wspomnienie św. Faustyny) o godz. 18 00. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, abyśmy mogli czcić relikwie, w ten sposób zgłębiać tajemnice Bożego Miłosierdzia i być odbiorcami wielu Bożych Łask.   
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  4. W środę św. Wincentego a Paulo, kapłana. W naszej Parafii o 17 30 różaniec. O prowadzenie prosimy Różę Różańcową Św. Teresy od Dzieciątka Jezus (Zelatorka Pani Irena Mliczek). godz. 18 00 Nowenna i Msza Święta w intencjach nowennowych.
  5. W czwartek św. Wacława, męczennika.
  6. W piątek święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. O godz. 15 00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka i Adoracja do godz. 18 00.
  7. W sobotę św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła. Na Mszy Świętej o godz. 18 00 śluby zakonne (czyli zobowiązanie do przestrzegania rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa oraz służby na rzecz Polonii) złoży Mateusz Pajor, Alumn Seminarium Duchownego Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, przez więzi rodzinne jest bardzo mocno związany z naszą Parafią.     
  8. W przyszłą niedzielę, pierwszą października, Msze Święte w naszym kościele o godz. 7 00, godz. 9 00, godz. 11 00, godz. 13 00 i godz. 16 00. Na Mszy Świętej o godz. 13 00 święcenia diakonatu przyjmie Mateusz Pajor. Polecajmy Jego Osobę Panu Bogu, na ostatnim etapie przygotowania do przyjęcia święceń. O godz. 15 30 pierwsze w tym roku nabożeństwa różańcowe. Hasło tegorocznych materiałów duszpasterskich na nabożeństwa różańcowe dla dzieci brzmi: PROŚMY O POKÓJ. Jest ono zachętą do ofiarowania Różańca w intencji przywrócenia pokoju na Ukrainie i we wszystkich ogarniętych wojnami miejscach na świecie. Pomocą będzie kalendarz różańcowy (wzorowany na kalendarzu adwentowym), który dzieci będą wypełniały obrazkami przedstawiającymi tajemnice różańcowe oraz dziesięć osób, które Maryja prosiła o odmawianie Różańca.  
  9. Bóg Zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii i te na tacę i te w kopertach. Prace dekarskie na dachu kościoła dobiegają końca. Mam nadzieję na ich koniec w tym tygodniu. Gdy się zakończą dokonam podsumowania wykonanych robót. Powiem dziś tylko, że to nie tylko prace dekarskie ale i udrożnienie wentylacji, która w wielu miejscach nie była sprawna. W kontekście użytkowania i malowania kościoła to bardzo ważne, aby wentylacja była sprawna.          
  10. Zachęcamy do lektury prasy: W GOŚCIU NIEDZIELNYM  tekst o ludziach działających na rzecz zmniejszenia poczucia osamotnienia wśród dzieci niepełnosprawnych. Jest Mały GOŚĆ NIEDZIELNY. Jest także NIEDZIELA i IDZIEMY. W zakrystii do nabycia ostatnie egzemplarze Kalendarza Rolników na 2024 rok.