1. Przeżywamy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek organizowana przez Caritas Polska na rzecz uchodźców z Afganistanu.
  2. W tym tygodniu:

W poniedziałek: Wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, męczenników koreańskich.

We wtorek: Święto Mateusza Apostoła i Ewangelisty

W środę o godz. 17.30 Różaniec. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia.

W czwartek: wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny

W piątek o 17.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Na sobotę 25 września (godz. 9.00) zapraszamy do sali spotkań na plebani kandydatki do DSM (od klasy 3 SP wzwyż). Na godz. 10.00 zapraszamy dziewczęta które już należą do DSM. Spotkania będzie prowadziła Pani Celina Kołodziej.

3. W minionym tygodniu został zamontowany nowy napęd do zasłaniania obrazu Matki Bożej Pocieszenia. Bardzo dziękuję pewnej osobie za sfinansowanie tej pracy. Pracujemy nad fanfarami, jak również nad logo parafii. Jedna z propozycji w gablocie.

4. Na stolikach przy wyjściu z kościoła najnowszy numer:  Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy m.in. o objawieniach w La Salette. Najnowszy numer Niedzieli poświęcony jest św. Ojcu Pio.

5. W przyszłą niedzielę zgodnie z uchwałą KEP zostanie przeprowadzone badanie niedzielnych praktyk religijnych (uczestniczących w Mszach Świętych i przystępujących do Komunii Świętej).

6. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu z Was proponuję, aby od jutra przestępować do Komunii Świętej wzdłuż tzw. stopnia komunijnego. Mamy bardzo wąskie przejścia między filarami a ławkami, które blokują komunikację. Ponadto jeden z kapłanów schodzi udzielać Komunii do kaplicy dolnej. Komunia udzielana wzdłuż stopnia komunijnego bardzo ułatwi komunikowanie. Jeżeli ktoś pragnie przystąpić na klęcząco do Komunii Świętej niech uklęknie. Jeżeli na stojąco niech pozostanie w postawie stojącej. Osoby starsze niech przyjmują Komunię na stojąco.  Jeżeli się nie sprawdzi ten sposób udzielania Komunii Świętej to powrócimy do obecnego sposobu. Jeżeli się sprawdzi to go zachowamy (wykonując dodatkowo przy ścianach fragmenty balasek). Podchodźmy do Komunii Świętej powoli, bez pośpiechu zaczynając od pierwszych ławek, potem następne ławki. Na końcu osoby stojące pod chórem i w kruchcie. Zachowujmy dystans.