1. Dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W tym dniu myślimy szczególnie o uchodźcach wojennych z Ukrainy. Dziękuję wszystkim naszym Parafianom, którzy zaangażowali się w pomoc Ukraińcom, pomogli i nadal pomagają finansowo ale również użyczyli im swoich domów, służyli swoimi samochodami, uczą języka polskiego, pomagają odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Bóg Wam zapłać. W miarę możliwości pomagajmy nadal i polecajmy w naszych modlitwach uchodźców, aby nastał w ich Ojczyznach pokój oraz aby mogli wrócić do swoich domów.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  3. We wtorek św. Wincentego a Paulo, kapłana
  4. W środę św. Wacława, męczennika. W naszej Parafii o 17 30 różaniec. O prowadzenie różańca prosimy Różę Różańcową Najświętszej Maryi Panny Pani Zofii Szewczyk. O godz. 18 00 Nowenna i Msza Święta w intencjach nowennowych.
  5. W czwartek święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  6. W piątek św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła. O godz. 15 00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka i Adoracja do godz. 18 00.
  7. W sobotę, pierwszą października, wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe. To pierwsze nabożeństwo połączone będzie z nabożeństwem pierwszej soboty. Początek o godz. 17 00. Podczas tegorocznego różańca proponujemy dzieciom poznawanie różnych tytułów – imion Matki Bożej. Pomoże w tym kalendarz różańcowy (wzorowany na kalendarzu adwentowym), który dzieci będą wypełniały obrazkami z różnymi wezwaniami odnoszonymi do Maryi.  
  8. Ksiądz Biskup zarządził na 23 października wybory do Rad Duszpasterskich w Diecezji Tarnowskiej. Mija bowiem pięcioletnia kadencja tych Rad. Bardzo dziękuję obecnej Radzie z jej przewodniczącym Panem Andrzejem Pajorem za półtoraroczną współpracę. Dziękuję za wprowadzenie mnie w wiele tematów duszpasterskich, gospodarczych oraz pomoc w ich realizacji. Dziękuję za poświęcony czas. Celem Rady jest wspomaganie proboszcza w sprawach dotyczących całokształtu działalności duszpasterskiej w parafii. 1 października rozpoczniemy proces zgłaszania kandydatów do nowej Rady. Listę zamkniemy 15 października. Nazwiska kandydatów podamy do publicznej wiadomości w niedzielę 16 października. W następną niedzielę (tj. 23 października) przeprowadzimy wybory. Kandydatem w wyborach może być osoba pełnoletnia, która jest praktykującym katolikiem, przyjęła sakrament bierzmowania, odznacza się roztropnością i prawością, jest wolna od kar kościelnych, posiada stałe zamieszkanie w parafii i cieszy się dobrą opinią wśród wiernych.       
  9. Bóg Zapłać za składane ofiary na potrzeby parafii i te na tacę i te w kopertach. Trwały prace na dachu. Z powodu deszczu wykonywano prace nie tylko przy pokryciu, ale także przy więźbie. Wzmacniano nowymi deskami miejsca osłabione przez przecieki. Rozpoczęto prace na połaciach od drogi. Będą kontynuowane w tym tygodniu. Prośmy Boga o dobrą pogodę, o pomyślność i bezpieczeństwo.      
  10. Zachęcamy do lektury prasy: W GOŚCIU NIEDZIELNYM  warto zwrócić uwagę na artykuł dotyczący ważnego i aktualnego problemu: w jaki sposób przygotować młodzież do przyjęcia bierzmowania. Jest też Mały Gość Niedzielny w cenie 5 zł z dodatkiem jakim jest różaniec dla dzieci. Z NIEDZIELĄ drugi tygodnik BLIŻEJ ŻYCIA Z WIARĄ. Tematem przewodnim są anioły.  (cena 10 zł) IDZIEMY Dlaczego porzucają wiarę? Według badań dziś w Polsce najczęściej porzuca się wiarę i Kościół w wieku 16 lat, podczas gdy dawniej takie decyzje podejmowano w starszym wieku.