Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 13 00 Święcenia Diakonatu przyjął Alumn Wyższego Seminarium Duchownego Księży Chrystusowców Mateusz Pajor, który w sobotę złożył wieczystą profesję zakonną. Zachęcamy do łączności i modlitwy poprzez transmisję internetową.

Fotorelacja ze święceń diakonatu kleryka Mateusza Pajora

 1. Rozpoczynamy październik, w którym w sposób szczególny modlimy się na różańcu. Zechciejmy w tym roku ofiarować modlitwę różańcową w intencji przywrócenia pokoju na Ukrainie i we wszystkich ogarniętych wojnami miejscach na świecie. Dzisiaj o godz. 15 30 pierwsze nabożeństwo podczas którego dzieci otrzymają planszę, na którą będą przyklejały obrazki z kolejnymi tajemnicami różańcowymi. W tygodniu różaniec o godz. 17 30. W przyszłą niedzielę o godz. 15 00 PROCESJA RÓŻAŃCOWA ZA POLSKĘ. Zechciejmy wziąć w niej udział. 
 2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła:
 3. W poniedziałek wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów
 4. W środę św. Franciszka z Asyżu. O godz. 17 30 różaniec, który poprowadzą dzieci z klas III. Prosimy aby z dziećmi modlili się też rodzice. Dzieci otrzymają pobłogosławione różańce. W środę od godz. 17 00 okazja do spowiedzi (w tym dniu zapraszamy szczególnie dzieci z klas IV).
 5. W czwartek I miesiąca, wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej. Od godz. 17 00 Spowiedź Święta. (zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież z klas od V do VIII). Od godz. 20 00 do godz. 21 00 GODZINA ŚWIĘTA.
 6. W Pierwszy Piątek Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6 30 i godz. 18 00. Będziemy modlili się za Misje Święte i Misjonarzy, których wesprzemy duchowo i materialnie. Wyjazd do chorych od godz. 14 00. Spowiedź od godz. 17 00. W tym dniu całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. W I Sobotę, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. O godz. 8 30 Spowiedź Święta dla chorych. O godz. 9 00 Różaniec w intencji Ojczyzny. O godz. 9 30 Msza Święta dla chorych. Po niej spotkanie z chorymi i opiekunami przy kawie i ciastku. O godz. 17 00 Nabożeństwo Pierwszej Soboty.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 7 00 zmiana tajemnic różańcowych. Na wszystkich Mszach Świętych składka inwestycyjna.     
 9. Bóg Zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii i te na tacę i te w kopertach.
 10. Pragnę podziękować Państwu Jadwidze i Bogdanowi Pajorom z Chicago, Rodzicom Diakona Mateusza, którzy złożyli Bogu wotum wdzięczności za Święcenia Diakonatu Syna Mateusza, w postaci bogato zdobionego EWANGELIARZA oraz KADZIELNICĘ I ŁÓDKĘ DO KADZIDŁA. Bóg Zapłać za ten cenny dar.   
 11. W dniach od 2 do 3 grudnia udamy się z Pielgrzymką do Pragi aby przywieść stamtąd kopię cudownej figury Praskiego Dzieciątka Jezus. Praskiemu Dzieciątku przypisuje się rozliczne cudowne uzdrowienia. Będziemy też z wizytą na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Na stronie internetowej jest zamieszczony program pielgrzymki. Cena 650 zł + 50 euro.
 12. Zachęcamy do lektury prasy: Jest GOŚĆ NIEDZIELNY a w nim artykuł Parafia ma przyszłość. Wspólnoty parafialne wciąż mają potężny potencjał. Niektóre go uwalniają, inne nie. Od czego to zależy? Jest GOŚĆ EXTRA w całości poświęcony MATCE BOŻEJ – MATKA UCZNIÓW. Znakomita lektura na miesiąc różańcowy (cena 14 zł). W NIEDZIELI wywiad z Kardynałem Grzegorzem Rysiem: Kościół się zmienia.