1. Bóg nieustannie obdarza nas darami potrzebnymi do zbawienia, jednak już od nas zależy, czy potrafimy z nich skorzystać. Szczególnym darem w drodze do zbawienia jest różaniec. Dlatego w październiku zapraszamy do wspólnotowego odmawiania różańca w naszym kościele parafialnym, a tych, którzy do świątyni nie mogą przyjść zachęcamy do modlitwy w swoich domach. Podczas tegorocznego różańca proponujemy dzieciom poznawanie różnych tytułów – imion Matki Bożej. Pomoże w tym kalendarz różańcowy (wzorowany na kalendarzu adwentowym), który dzieci będą wypełniały obrazkami z różnymi wezwaniami odnoszonymi do Maryi. W niedziele nabożeństwa różańcowe o godz. 15.30. W dni powszednie o godz. 17.30.  
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  3. We wtorek św. Franciszka z Asyżu
  4. W środę św. Faustynę Kowalską. Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi Świętej przed I piątkiem. Na nabożeństwo różańcowe i Mszę Świętą zapraszamy Dzieci z Klasy III wraz z Rodzicami. Dzieci otrzymają pobłogosławione różańce.
  5. W czwartek I miesiąca, o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w intencji powołań. Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi przed I piątkiem. W czwartek młodzież z klas VIII udaje się na pielgrzymkę na Jasną Górę.
  6. W I piątek wspomnienie NMP Różańcowej. Od godz. 14.00 udamy się do chorych. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka i Adoracja do godz. 17.30. O godz. 17 30 różaniec.
  7. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych, o godz. 11.00 przyjęcie Aspirantów do grona Ministrantów. Składka w przyszłą niedzielę na cele inwestycyjne. 
  8. Jak już słyszeliśmy w minioną niedzielę Ksiądz Biskup zarządził na 23 października wybory do Rad Duszpasterskich w Diecezji Tarnowskiej. Rozpoczynamy proces zgłaszania kandydatów do nowej Rady. Listę zamkniemy 15 października.Nazwiska kandydatów (z podaniem adresu) zapisujemy na kartce i wrzucamy do urny wystawionej pod chórem muzycznym. Nazwiska kandydatów podamy do publicznej wiadomości w niedzielę 16 października. W następną niedzielę (tj. 23 października) przeprowadzimy wybory. Kandydatem w wyborach może być osoba pełnoletnia, która jest praktykującym katolikiem, przyjęła sakrament bierzmowania, odznacza się roztropnością i prawością, jest wolna od kar kościelnych, posiada stałe zamieszkanie w parafii i cieszy się dobrą opinią wśród wiernych.
  9. Bóg Zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. W tym tygodniu z powodu deszczu prace remontowe były bardzo utrudnione. Nadal wykonywano prace nie tylko przy pokryciu ale także przy więźbie. Min. impregnowano deski. Jeżeli pogoda pozwoli prace będą kontynuowane w tym tygodniu. Prośmy Boga o dobrą pogodę, o pomyślność i bezpieczeństwo.     
  10. Zachęcamy do lektury prasy: W GOŚCIU NIEDZIELNYM  warto zwrócić uwagę na wspomnienie o zmarłym przed tygodniem Franciszku Pieczce. Jest także do nabycia Gość Niedzielny Ekstra DOTYK MIŁOSIERDZIA poświęcony Bożemu Miłosierdziu i Jego Apostołce – św. Siostrze Faustynie. W NIEDZIELI  (cena 10 zł) ZWYCZAJNI NIEZWYCZAJNI W czasach gdy łatwiej oczerniać niż doceniać świeccy bronią swoich proboszczów. IDZIEMY Ratunek dla świata. Modlitwa różańcowa wielokrotnie wpływała na bieg historii.
  11. W zakrystii do nabycia ostatnie egzemplarze KALENDARZA ROLNIKÓW 2023.