1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

W poniedziałek: Świętego Franciszka z Asyżu.

We wtorek: Świętą Siostrę Faustynę Kowalską – Apostołkę Bożego Miłosierdzia.

W czwartek: Najświętszą Maryję Pannę Różańcową.

2. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy kolejny Dzień Papieski, ofiary zbierane do puszek, przeznaczone będą na pomoc stypendialną dla uzdolnionej a biednej młodzieży. Osoby zainteresowane takim stypendium proszę o kontakt.

W naszej parafii, w przyszłą niedzielę, w sposób szczególny uczcimy także św. Józefa, gdyż otrzymamy w darze od pewnej rodziny figurę św. Józefa, dzieło Artysty Rzeźbiarza Pana Mariana Pajora. Figurę umieścimy obok obrazu Matki Bożej Pocieszenia. Zyskamy kolejnego przemożnego Orędownika. Będzie to także znakomita pamiątka Roku św. Józefa, który przeżywamy w Kościele Powszechnym od 8 grudnia 2020 do 8 grudnia 2021 roku. Uroczystego poświęcenia figury dokonamy w przyszłą niedzielę o godz. 11.00.

3. Zachęcamy do wspólnotowego odmawiania różańca zarówno w domach – rodzinnie przed obrazem Matki Bożej Pocieszenia, jak i w kościele we wspólnocie parafialnej. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w naszym kościele w dni powszednie o godz. 17.00. W niedzielę o godz. 15.30. Aby zachęcić dzieci do wytrwałego odmawiania różańca i regularnego uczestnictwa w nabożeństwach przygotowaliśmy propozycję w postaci Listu do Maryi. Przez cały październik tworzymy szczególny list adresowany do Matki Bożej, o czym nam przypomina plakat przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. W każdym kolejnym dniu dzieci otrzymują kolorowe fragmenty tego listu, który na koniec stanie się modlitwą przesłaną Maryi do nieba. O prowadzenie różańca w tym tygodniu prosimy:

W poniedziałek Uczniów klas IV

We wtorek Uczniów klas V

W środę Uczniów klas III

W czwartek Uczniów klas VII

W piątek Uczniów klas VI

W sobotę Uczniów klas II

4. Pewna Rodzina ufundowała do naszego kościoła piękny dębowy klęcznik – konfesjonał (1200zł)Została również złożona anonimowa ofiara dla św. Józefa (1 000 zł) z podziękowaniem za pomoc w trudnej sprawie. Ofiarodawcom bardzo serdecznie dziękujemy. Bóg Zapłać. Polecamy wszystkich darczyńców naszej parafii w modlitwie nowennowej do Matki Bożej Pocieszenia.

5. W minionym tygodniu w ołtarzu Matki Bożej Pocieszenia zostały zamontowane specjalne urządzenia służące do odtwarzania fanfar. Koszt 2 000 zł. Mam nadzieję, że wkrótce odsłanianiu i zasłanianiu obrazu będą towarzyszyły piękne fanfary. Dziękuję za pomoc w montażu urządzenia Panom Marianowi Pajorowi i Markowi Orłowi. 

6. W najnowszym Gościu Niedzielnym polecamy szczególnie tekst prostujący nieprawdziwe informacje o autorze obrazu Jezusa Miłosiernego – Eugeniuszu Kazimirowskim oraz rozmowę o niemieckiej drodze synodalnej.

7. W piątkowej próbie naszej Orkiestry uczestniczyło 12 osób. Wspaniała młodzież ale jest jej mało jak na orkiestrę. Proszę o mobilizację i zapisywanie się do orkiestry, abyśmy niezaprzepaścili tego wspaniałego dziedzictwa jakim jest Orkiestra Dęta.

8. W przyszłym tygodniu zmiana tajemnic różańcowych i składka inwestycyjna.

9. Można już zamawiać Msze Święte na 2022 rok

10. W dniach od 9 do 15 listopada organizowana jest Pielgrzymka do Medjugorie. Szczegóły w gablocie i u Pana Krzysztofa (kom: 664 492 228).