1. Maryja przekazała człowiekowi swoją pomoc dla osiągnięcia zbawienia. Pomocą tą jest różaniec. Zachęcamy, aby każdego dnia odmawiać tę modlitwę wspólnotowo w naszym kościele parafialnym. W niedziele nabożeństwo różańcowe o godz. 15.30. W dni powszednie o godz. 17.30. Tych, którzy będą modlić się w domach, zachęcamy do łączenia się w modlitwie ze zgromadzonymi w kościele, poprzez transmisję internetową.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
  3. W czwartek wspomnienie błogosławionego Honorata Koźmińskiego. W naszej Parafii ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17.30 różaniec. Po nim Msza Święta i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
  4. W piątek  Święto Edukacji Narodowej i Dzień Nauczyciela. O godz. 8.00 Msza Święta w intencji społeczności szkolnej, nauczycieli, pracowników, uczniów oraz w intencji zmarłych pracowników szkoły. O godz. 9.00 Akademia w Sali w dolnym kościele.
  5. W sobotę wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. O godz. 8.00 wyjazd pielgrzymki Dziewczęcej Służby Maryjnej (z Mamami) do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie.
  6. W przyszłą niedzielę Dzień Papieski w Polsce. Zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.    
  7. Grupa Odnowy w Duchu Świętym FILADELFIA działająca przy Parafii NSPJ w Nowym Sączu (kościół kolejowy) organizuje od 17 października Seminarium Odnowy Wiary. Szczegóły na plakacie.
  8. Od 14 października w polskich kinach będzie można zobaczyć film Maryjny Medjugorje. To pierwszy kinowy film o fenomenie tego miejsca. Zachęcamy, by skorzystać z okazji i wybrać się rodzinnie do kina. W dniach od 8 do 14 listopada organizowana jest pielgrzymka do Medjugorie. Szczegóły na plakacie w gablocie. Kontakt: Krzysztof tel.: 664 492 228.
  9. Bóg Zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii. W tym tygodniu zapłaciliśmy 2 954 zł za wywóz śmieci z cmentarza. Zakupiliśmy 100 żarówek energooszczędnych do dolnego kościoła. Wykonaliśmy przegląd pieców gazowych w kościele. Dziękuję za ofiarowanie i posadzenie 40 tui. Podziękowanie składam na ręce Pana Michała Gondka.
  10. W tym tygodniu prace na dachu kościoła trwały od wtorku do soboty.