1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy DZIEŃ PAPIESKI W POLSCE – zbiórka do puszek na FUNDACJĘ DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA. Fundacja Konferencji Episkopatu Polski DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA od 23 lat wspiera edukację niezamożnej młodzieży pochodzącej z małych miejscowości z całej Polski. Program stypendialny udziela pomocy materialnej i duchowej uzdolnionej młodzieży w okresie jej nauki od szkoły podstawowej do ukończenia studiów.  
 2. W tygodniu różaniec o godz. 17 30. W niedzielę o 15 30. W sposób szczególny na różaniec zapraszamy: we wtorek dzieci z klas II. W czwartek z klas III. W piątek młodzież z klas VIII.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
 4. W poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. 45 rocznica wyboru Jana Pawła II.
 5. We wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika.
 6. W środę święto św. Łukasza Ewangelisty. Dzień Służby Zdrowia. O prowadzenie różańca prosimy Pracowników Służby Zdrowia, którym życzymy wielu Bożych Łask, wyproszonych za wstawiennictwem Świętego Patrona. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie CARITAS (zapraszamy na spotkanie także osoby, które chciałyby zaangażować się w działalność Caritas w naszej Parafii).
 7. W piątek św. Jana Kantego, kapłana. O godz. 15 00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja do godz. 17 30.
 8. W przyszłą niedzielę uroczystość św. Jana Pawła II. Początek Tygodnia Misyjnego. Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski badanie niedzielnych praktyk religijnych. Policzymy ile osób będzie uczestniczyło w Mszach Świętych oraz ile osób przystąpi do Komunii Świętej.
 9. Powstała w naszej Parafii druga Grupa Biblijna. Celem jej działalności jest zgłębianie tajemnic Pisma Świętego. Grupę poprowadzi Ks. Prałat Marian za co bardzo dziękuję. Spotkania będą się odbywać na plebanii w jedną z niedziel miesiąca po Mszy Świętej o godz. 16 00. Pierwsze spotkanie za tydzień. Jest już chętnych kilkanaście osób. Można jeszcze uzupełnić tę grupę o nowe osoby. Zapraszamy.   
 10. Zbliża się czas wyjazdu na Pielgrzymkę do Pragi. Mamy listę wstępną. Chcemy ją uszczegółowić. Biuro Podróży prosi nas o dokonanie wpłat (650 zł), które będą przyjmowane w Kancelarii Parafialnej.
 11. Na stolikach z gazetami zostały wyłożone kartki na wypominki (listopadowe, roczne). Bardzo prosimy aby pisać wyraźnie i w mianowniku. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów przed Uroczystością Wszystkich Świętych.   
 12. Bóg zapałać za wszystkie ofiary składane na tacę i w kopertach.
 13. W najnowszych numerach GOŚCIA NIEDZIELNEGO, NIEDZIELI i IDZIEMY teksty nawiązujące do 45 rocznicy wyboru Jana Pawła II.
 14. Po Mszy Świętej DSM proponuje nam ciasto do niedzielnej kawy. Skorzystajmy. Dzisiaj każde ciasto jest papieskie!!! Nie tylko kremówki!!!   
 15. Liturgię dzisiejszej Mszy Świętej kończymy uroczystym pobłogosławieniem relikwiarzy św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II oraz zawierzeniem naszej Parafii modlitwą św. Jana Pawła II do św. Siostry Faustyny. Umieszczona wewnątrz relikwiarza św. Faustyny cząstka kości, a wewnątrz relikwiarza św. Jana Pawła II kropla Jego krwi, stanowią doczesne pozostałości po Osobach Apostołów Bożego Miłosierdzia. Oddając cześć relikwiom Kościół czci jednak samego Boga za wielkie rzeczy, jakich dokonał w ludziach, którzy ufnym i pełnym zawierzenia sercem w gorliwości wiary odpowiedzieli na Jego wezwanie. Niech ten wielki dar pomoże nam także poznać życie i misję Apostołów Bożego Miłosierdzia. Niech przyczyni się do zgłębienia tajemnicy Bożego Miłosierdzia i szerzenia orędzia Miłosierdzia a także pogłębionej praktyki nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego w formach które przekazała św. Siostra Faustyna.