1. Dziś w Kościele w Polsce przeżywamy Dzień Papieski, pod hasłem Nie lękajcie się. Tradycyjnie jak, co roku, po Mszy Świętej zbierane są do puszek ofiary na stypendia dla niezamożnej a uzdolnionej młodzieży. Bóg zapłać za te ofiary.

W naszej parafii, w sposób szczególny czcimy także św. Józefa, gdyż otrzymaliśmy w darze od jednej z rodzin figurę św. Józefa, dzieło Artysty Rzeźbiarza Pana Mariana Pajora. Z całego serca dziękujemy za ten piękny dar. Uroczystego poświęcenia figury dokonam na Mszy Świętej o godz. 11.00.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

We środę – błog. Honorata Koźmińskiego

W piątek św. Teresę od Jezusa

W sobotę św. Jadwigę Śląską – Patronkę budownictwa kościelnego.

Zachęcamy do wspólnotowego odmawiania różańca zarówno w domach – rodzinnie przed obrazem Matki Bożej Pocieszenia, jak i w kościele we wspólnocie parafialnej. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w naszym kościele w dni powszednie o godz. 17.00. W niedzielę o godz. 15.30. W środę 13 października Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17.00 Msza Święta po Niej procesja różańcowa – ostatnia w tym roku. O prowadzenie różańca w tym tygodniu prosimy:

W poniedziałek – DSM

We wtorek – CARITAS

W czwartek – Nauczycieli naszej Szkoły Podstawowej

W piątek – Klasy VIII

W sobotę – LSO.

3. W sobotę o godzinie 9.00 Msza Święta i różaniec dla chorych i starszych z naszej Parafii. Po nabożeństwie zapraszamy naszych seniorów na herbatę. Chorzy i starsi to modlitewne zaplecze parafii. Kiedy my pracujemy oni się za nas modlą i ofiarują swoje cierpienia.

4. Bardzo dziękujemy również za ofiary składane dziś na tacę, które gromadzimy w banku na remont dachu. Bardzo dziękuję firmie Groszek za umycie kostki wokół kościoła. Za umycie kostki wokół plebanii zapłaciliśmy sami. Do konserwacji został zabrany krzyż misyjny. To znak, że przygotowujemy się do Misji Parafialnych. Ostatnie Misje były w 2009 roku. Jeżeli okoliczności epidemiologiczne nam nie przeszkodzą to Misje rozpoczniemy w Środę Popielcową. Polecamy wszystkich darczyńców naszej parafii w modlitwie nowennowej do Matki Bożej Pocieszenia.

5. W najnowszym Gościu Niedzielnym polecamy teksty o pomocy osobom chorym. Coraz więcej osób wymaga stałej, całodobowej opieki. Jak im taką opiekę zapewnić. Polecamy wywiad z Magdaleną Wolińską Riedi – dziennikarką TVP o jej pracy w Watykanie. W Gościu znajdziemy także informacje na czym polega nietolerancja laktozy, jakie są jej przyczyny i jak ją leczyć oraz piękny reportaż z rodzinnej miejscowości św. Papieża Jana XXIII. Mamy też do nabycia od dziś w cenie 5 złotych tygodnik IDZIEMY.

6. Powoli trzeba nam myśleć o Uroczystości Wszystkich Świętych i Dniu Zadusznym. W związku z tym prosimy o porządkowanie grobów naszych bliskich zmarłych. Gałęzie odkładajmy obok śmietnika.