1. Przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, patronalny dzień Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Składka na misje z przeznaczeniem na fundusz papieski. Inną z form pomocy misjom może być zakup chryzantem z Gospodarstwa Ogrodniczego Pana Andrzeja Pajora. Część dochodu z ich sprzedaży przeznaczona będzie na budowę sierocińca w Peru. Szczegóły na plakatach.

2. Przed kościołem Caritas ze Żmiącej zbiera ofiary na chorą Patrycję Tokarz ze Żmiącej.

3. W tym tygodniu we czwartek w liturgii Kościoła wspominamy:

Św. Szymona i Judę Tadeusza Apostołów

4. Zachęcamy do wspólnotowego odmawiania różańca zarówno w domach – rodzinnie przed obrazem Matki Bożej Pocieszenia, jak i w kościele we wspólnocie parafialnej. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w naszym kościele w dni powszednie o godz. 17 00. W niedzielę o godz. 15 30.

O prowadzenie różańca w tym tygodniu prosimy:

W poniedziałek –Margaretkę modlącą się za Księdza Pawła

We wtorek – Margaretkę modlącą się za Księdza Proboszcza

We środę – Dzieci z klasy III. Na Mszy Świętej w środę będzie poświęcenie i wręczenie różańców. Zapraszamy dzieci z rodzicami.

W czwartek – Margaretkę modlącą się za Księdza Tadeusza

W piątek  – Margaretkę modlącą się za Księdza Mariana

W sobotę –  Margaretkę modlącą się za Księdza Grzegorza

5. Bardzo dziękujemy osobom, które w minionym tygodniu pracowały dla dobra naszej parafii. Panu Marianowi Pajorowi za ofiarowanie i obrobienie bloku marmuru kararyjskiego na podstawę pod figurę św. Michała Archanioła. Intronizacji tej figury dokonamy 14 listopada. Do tego czasu na cokole będzie wypożyczona od Pana Mariana rzeźba Chrystusa Frasobliwego. Pomoże nam w duchowym przeżyciu dni modlitw za zmarłych. Dziękujemy sąsiadom Pana Mariana za transport kamienia i ustawienie go w prezbiterium. Panu Kazimierzowi Jasnosowi za wyrównanie ziemi w miejscu starego kościoła. Pracujemy nad odnową Pomnika Jubileuszowego na parkingu oraz wewnętrznym szkleniem okien w zakrystii i dolnym kościele. Polecamy wszystkich darczyńców naszej parafii w modlitwie nowennowej do Matki Bożej Pocieszenia.

6. GOŚĆ NIEDZIELNY przypomina postać papieża Jana Pawła I, którego beatyfikację zaplanowano na przyszły rok. W Małym Gościu Niedzielnym pierwszy w Polsce komiks opowiadający poruszającą historię życia ks. Jana Machy. Tygodnik NIEDZIELA, odkrywa przed nami nieznane szczegóły z górskich wypraw Jana Pawła II, także jak wygląda codzienność pracy misjonarzy oraz co wspólnego z decyzjami Światowej Organizacji Zdrowia mają koncerny farmaceutyczne oraz globalne interesy Chin. Na stolikach z gazetami mamy modlitewniki ZA TYCH CO ODESZLI w cenie 10 zł.

7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Aby móc zyskiwać odpusty za zmarłych korzystajmy z Sakramentu Pokuty w ciągu tygodnia oraz w najbliższą sobotę 30 października od godz. 8 00 do godz. 10 00. Kartki na wypominki są wyłożone koło gazet. Imiona i nazwiska zmarłych piszemy w mianowniku np. Stanisław Kowalski. Wypominki listopadowe będą odmawiane za zmarłych przez cały miesiąc listopad, roczne w niedziele w ciągu całego roku (z wyjątkiem wakacji). Wypominki możemy składać u księży lub w zakrystii.

8. Spotkanie DSM w sobotę, o godz. 9.00 na plebanii.

9. Zachęcamy do nabywania zniczy u młodzieży na cmentarzu, wspieramy w ten sposób Szkolne Koło Caritas.

10. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odszedł śp. Mieczysław Faron.