1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Misyjny. Składka przeznaczona jest na misje zewskazaniem na tzw. fundusz papieski. Początek tygodnia misyjnego, w którym misje święte wesprzemy modlitwą różańcową.
  2. Zapraszamy do wspólnotowego odmawiania różańca w naszym kościele parafialnym. W niedziele nabożeństwo różańcowe o godz. 15 30. W dni powszednie o godz. 17 30.
  3. W tym tygodniu o prowadzenie różańca w kościele prosimy:
  4. W poniedziałek Różę Misyjną błog. Róży Czackiej
  5. We wtorek Różę Misyjną św. Barbary
  6. W środę klasy V
  7. W czwartek klasy VIII
  8. W piątek Domowy Kościół
  9. W tygodniu w liturgii Kościoła:
  10. W środę o godz. 18 00 Nowenna i Msza Święta w intencjach nowennowych.
  11. W piątek święto św. Szymona i Judy Tadeusza Apostołów. Po Mszy św. o godz. 18.00 zbiórka lektorów.
  12. Dzisiaj wybory do Rad Duszpasterskich w Diecezji Tarnowskiej. W naszej Parafii zgłoszono ostatecznie 27kandydatów, z których wybierzemy 10 osób do Rady Duszpasterskiej.
  13. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Zachęcamydo skorzystania z Sakramentu Pokuty. Okazja do spowiedzi przez cały tydzień, pół godziny przed Mszami Świętymi rannymi i wieczornymi. Prosimy również o uporządkowanie grobów swoich bliskich.
  14. Możemy także składać kartki z wypominkami rocznymi lub listopadowymi. Kartki są do pobrania na stolikach z gazetami. Prosimy aby imiona i nazwiska zmarłych pisać wyraźnie, w pierwszym przypadku. Kartki z wypominkami przekazujemy kapłanom w zakrystii lub kancelarii.
  15. Bóg Zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.
  16. W nawie bocznej – lewej naszego kościoła powstał ołtarz Jezusa Miłosiernego. Na jednym z pylonów został umieszczony cytat z kazania św. Jana Pawła II w czasie konsekracji bazyliki w Łagiewnikach: W MIŁOSIERDZIU BOŻYM ŚWIAT ZNAJDZIE POKÓJ A CZŁOWIEK SZCZĘŚCIE. Ołtarz wykonał Artysta Rzeźbiarz Pan Marian Pajor, a jedna z Rodzin naszej Parafii ufundowała to dzieło. Bardzo dziękujemy za ten cenny dar BÓG ZAPŁAĆ. Zachęcamy, aby po Mszy Świętej podejść do obrazu i przez chwilę pomodlić się. Poczuć duchową atmosferę tego miejsca.  Zakupiliśmy także dwa nowe klęczniki – konfesjonały.
  17. W tym tygodniu prace na dachu naszego kościoła trwały od poniedziałku do soboty.
  18. Jest do wynajęcia lokal parafialny w budynku obok salonu piękności – kosmetycznego.
  19. W minionym tygodniu odeszli do wieczności ŚP Ludwika Jarosz (lat 75) z Łososiny Dolnej 18 oraz ŚP Kazimierz Kmiecik (lat 75) z Łęk 120. Pogrzeb Zmarłego Kazimierza we wtorek. Wprowadzenie o godz. 14 00. Msza Święta o godz. 14 30.