1. Pierwsza niedziela miesiąca to tzw. niedziela adoracyjna. Po zakończeniu Mszy Świętej zatrzymajmy się na parę chwil adoracji Najświętszego Sakramentu.
 2. Dziękuję za udział w październikowym różańcu i modlitwę o pokój. Dziękuję rodzicom że mobilizowali do modlitwy dzieci.
 3. O godz. 10 00 wyjazd Pielgrzymki na Drogę Krzyżową celebrowaną na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz – Birkenau. Na pielgrzymkę udaje się 54 osoby.
 4. W listopadzie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji zmarłych. W dni powszednie różaniec z wypominkami o godz. 17 30. W niedziele o 15 30. CZYŚĆMY CZYŚCIEC również przez zyskiwanie odpustów. We wtorek 7 listopada przypada 10 rocznica śmierci ks. Piotra Kisiela duszpasterza PMK w Wielkiej Brytanii i byłego wikariusza w Łososinie Dolnej w latach 1992-1995 oraz 7 rocznica śmierci ks. Wojciecha Zygmunta, wikariusza w latach 1984-1989. Aby pomóc nam zachować pamięć o zmarłych na naszej stronie internetowej umieściliśmy KALENDARIUM ZMARŁYCH.  
 5. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła:
 6. W czwartek Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. O godz. 19 00 Msza Święta celebrowana przez wszystkich kapłanów naszego Dekanatu (26) w intencji Zmarłych Kapłanów Dekanatu Ujanowice.
 7. W piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
 8. W sobotę liturgiczne wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku gminne uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości będą w naszej Parafii. O godz. 9 00 Msza Święta w intencji Ojczyzny. Po niej przemarsz w asyście Orkiestry Gminno – Parafialnej pod pomnik ofiar II Wojny Światowej. Apel Pamięci, złożenie wiązanek kwiatów. Po nim w Szkole Podstawowej program artystyczno – patriotyczny w wykonaniu uczniów naszej Szkoły. Zapraszamy do licznego udziału. Niech nasz udział w Mszy Świętej za Ojczyznę będzie wyrazem naszego patriotyzmu.        
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 7 00 zmiana tajemnic różańcowych. Na wszystkich Mszach Świętych składka inwestycyjna. Przyszła niedziela to także Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka do puszek na KOŚCIÓŁ W POTRZEBIE.         
 10. Bóg Zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii na tacę i w kopertach. Dziękuję za ofiary złożone na cmentarzu a przeznaczone na utrzymanie naszego parafialnego cmentarza. Dziękuję Radnym Parafialnym za zebranie składki.
 11. W miniony piątek przeprowadziliśmy przegląd i naprawę organów. W poniedziałek rozpoczniemy pracę przy zadaszeniu schodów prowadzących do zakrystii.
 12. Zachęcamy do lektury prasy: Jest GOŚĆ NIEDZIELNY, NIEDZIELA, IDZIEMY. Polecamy czasopisma dla dzieci: MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY, PROMYCZEK DOBRA, MAŁY PROMYCZEK.