1. Dzisiaj o godz. 15 30 różaniec z wypominkami za zmarłych. W tygodniu różaniec z wypominkami za zmarłych w poniedziałek i wtorek po Mszy Świętej o godz. 6 30. Od środy do soboty o 16 30.

2. W liturgii Kościoła:

We wtorek Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, święto. O godz. 11 00 pogrzeb zmarłego w wieku 45 lat ŚP Krzysztofa Ciastonia z Nowego Sącza.

We środę wspomnienie św; Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. O godz. 16 30 różaniec z wypominkami za zmarłych. O 17 00 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. Zapraszamy.

We czwartek wspomnienie św. Marcina z Tours, bp. Także 103 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na Mszach Świętych celebrowanych w tym dniu o 6 30, 15 00 i 17 00 będziemy modlili się w intencji Ojczyzny oraz poległych w jej obronie. Serdecznie zapraszamy do udziału w modlitwie za Ojczyznę. Gminna uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości będzie w tym roku w Tęgoborzy. O godz. 9 00 Msza Święta za Ojczyznę w kościele parafialnym w Tęgoborzy.

W piątek wspomnienie św. Jozafata, bpa i męczennika.

W sobotę wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.

3. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Przyszłą niedzielę przeżyjemy jako anielską. Będziemy gościć ks. Stanisława Bożętkę ze Zgromadzenia Księży Michalitów, który na Mszy Świętej o godz. 11 00, dokona poświęcenia figury św. Michała Archanioła z Gargano. Na wszystkich Mszach Świętych wygłosi Słowo Boże, w którym przybliży nam świat aniołów i archaniołów oraz po każdej Mszy Świętej odprawi nabożeństwo za przyczyną i wstawiennictwem św. Michała Archanioła o uwolnienie i uzdrowienie z nałogów. Serdecznie zapraszamy do udziału. Zaprośmy rodziny i znajomych na tę uroczystość. Na stolikach z gazetami znajdziemy już dziś modlitewniki z modlitwami do św. Michała Archanioła (w cenie 10 zł).

4. W każdą sobotę o godz. 9 00 w Sali na plebanii spotkanie młodszej grupy DSM, przygotowującej się do przyjęcia 8 grudnia br., Medalika Matki Bożej Niepokalanej. W grupie jest 30 dziewcząt. 

5. Bóg zapłać. Bardzo dziękujemy osobom, które w minionym tygodniu pracowały dla dobra naszej parafii. Polecamy wszystkich darczyńców naszej parafii w modlitwie nowennowej zanoszonej do Boga za wstawiennictwem Matki Bożej Pocieszenia. Za tydzień składka inwestycyjna.

6. W tygodnikach katolickich, w związku ze Świętem Odzyskania Niepodległości, sporo tematów patriotycznych: GOŚĆ NIEDZIELNY. W nim warto przeczytać m.in. Parafia Bosko aktywna, a także specjalny dodatek poświęcony Słudze Bożemu ks. Janowi Masze, który wkrótce zostanie ogłoszony błogosławionym. NIEDZIELA. Małżeństwo najcięższy zakon? Kto dziedziczy pozwolenie na budowe? IDZIEMY. O obrazie Michała Willmanna Ukrzyżowanie św. Piotra z kościoła św. Stanisława Kostki w Warszawie, a także Fatima szuka młodych.

7. 30 października, w wieku 85 lat, zmarł ŚP Antoni Chochliński. Dobry Jezus a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie…