1. Dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka do puszek na KOŚCIÓŁW POTRZEBIE. Po Mszy Świętej o godz. 7 00 zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Różańcowych. W listopadzie modlimy się na różańcu za Papieża, aby pełniąc swoją misję z pomocą Ducha Świętego, nadal towarzyszył w wierze powierzonej mu trzodzie.
 2. Różaniec z wypominkami w poniedziałek i wtorek po Mszy Świętej o godz. 6 30. Od środy do soboty o godz. 17 30. W niedziele o godz. 15 30. Zapraszamy do modlitwy za naszych zmarłych.
 3. W Liturgii Kościoła:
 4. W poniedziałek wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych Męczenników Polski.
 5. W środę o godz. 18 00 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. Zapraszamy szczególnie Dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii Świętej wraz z rodzicami. Dzieci otrzymają pobłogosławione Modlitewniki.
 6. W piątek św. Elżbiety Węgierskiej. O godz. 15 00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17 30. 
 7. W sobotę bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
 8. W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Będziemy modlili się za zmarłych z powodu wypadków komunikacyjnych.   
 9. W pierwszą niedzielę Adwentu (w dniach 2-3 grudnia) udajemy się z pielgrzymką do czeskiej Pragi, do SANKTUARIUM DZIECIĄTKA JEZUS. Mamy jeszcze 4 miejsca wolne. Zapraszamy do pielgrzymowania. Na liście jest już 46 osób z naszej Parafii. Szczegółowy program na stronie internetowej.     
 10. Dziękuje za ofiary złożone dziś na tacę a przeznaczone na cele inwestycyjne. Bóg Zapłać za ofiary w kopertach. Jak zapowiadałem tydzień temu, remontujemy zadaszenie nad zejściem do dolnego kościoła i dobudowujemy zadaszenie nad schodami do zakrystii. To ostatni etap remontu dachów kościoła. Wydawało się, że będzie to niewielka praca. Zrobiła się budowa. Wymieniony musiał być cały pas rynnowy. W związku z tym zdecydowaliśmy się na przedłużenie daszku i inne rozwiązanie rynny. W minionym tygodniu na prace przy zadaszeniu wydaliśmy na zakup blachy miedzianej, drewna, okuć, folii i innych materiałów: 72 150 zł. Za wywóz śmieci z cmentarza zapłaciliśmy 5 097 zł. Dlatego bardzo dziękuję za każdą złożoną ofiarę. Podejmujemy prace naprawdę ważne. Dziękuję Pani Kindze Rasińskiej wraz z Rodziną, za zaprojektowanie i wykonanie bardzo wymownego i głębokiego w treści wystroju patriotycznego na wczorajsze Święto Niepodległości. To nie to samo co gotowy baner. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział we wczorajszej modlitwie w intencji Polski. Władzom Gminy, Dyrektorom i Pracownikom Instytucji, Organizacji, naszej Orkiestrze. Bóg Zapłać wszystkim uczestnikom.
 11. Dziękuję Panu Maciejowi Tokarzowi za uporządkowanie terenu po wycięciu trzech świerków przy zakrystii. Za utylizację niepotrzebnego materiału. Dziękuję też za całoroczną ofiarną troskę o zieleń w otoczeniu kościoła, plebanii i budynków parafialnych. Pan Maciej wykonuje systematycznie dużą pracę. Bóg Zapłać.        
 12. WSZYSTKIM ŻYCZYMY DOBREJ NIEDZIELI. Radości i dumy z życia w niepodległej i suwerennej Ojczyźnie.  
 13. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. dzieci i młodzież z naszej szkoły będą rozprowadzali kalendarze na przyszły rok. Minimalna cena 10 zł. Zachęcamy do nabywania, są bardzo ładne.